Iga Świątek w TVP? Informacyjny chaos. Nagły zwrot akcji

Iga Świątek jeszcze w tym roku wróci na korty. Pod koniec grudnia weźmie udział w turnieju drużynowym United Cup, który odbędzie się w Australii. Do rozpoczęcia zawodów nie pozostało wiele czasu, ale nadal nie wiadomo, która stacja przeprowadzi ich transmisję w naszym kraju. Portal Wirtualne Media przekazał w tej sprawie najnowsze informacje. I wyniknęło spore zamieszanie.

Iga Świątek była w bardzo dobrej dyspozycji w niedawno zakończonym sezonie. Wygrała sześć turniejów, w tym między innymi WTA Finals. W zawodach w Cancun była nie do zatrzymania i w finale rozbiła Jessikę Pegulę 6:1, 6:0. Dzięki temu wróciła na pozycję liderki rankingu WTA i wyprzedziła Arynę Sabalenkę. Na tym jednak tegoroczne występy Polki się nie kończą. 

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Iga Świątek zagra w United Cup. Nie wiadomo, kto przeprowadzi transmisję

Pod koniec grudnia zawodniczka weźmie udział w turnieju drużynowym United Cup, który odbędzie się w Australii. W zawodach uczestniczą zarówno tenisistki jak i tenisiści, a Polska rozpocznie zmagania 30 grudnia od starcia z Brazylią. Obecnie nie wiadomo jeszcze, która stacja przeprowadzi transmisję tych rozgrywek. Do tej pory były pokazywane przez TVP, ale zdaniem portalu Wirtualne Media stacja nie planuje transmisji w tym roku.

Dziennikarze dowiedzieli się nieoficjalnie, że United Cup będzie można obejrzeć w Polsacie Sport. Nie jest to jednak pewne. Rzecznik Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk w rozmowie ze wspomnianym portalem stwierdził, że nie wie nic na ten temat. W związku z tym nie niedługo przed startem turnieju nadal nie mamy pewności, gdzie będzie można go obejrzeć. 

W pierwszym meczu United Cup na korty wyjdą Iga Świątek i Beatriz Haddad Maia. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10:00 czasu polskiego. Kolejnymi rywalami Polaków będą Hiszpanie. I tym razem godziny rozpoczęcia meczów nie są tak dogodne dla kibiców z naszego kraju. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia Hubert Hurkacz zmierzy się z Alejandrem Davidovichem Fokiną o godzinie 03:00 polskiego czasu. Następnie odbędzie się starcie Świątek z Sarą Sorribes Tormo. Turniej potrwa do 7 stycznia. Tytułu bronić będzie USA. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA