Słowa trenera Igi Świątek niosą się po Rosji. Nie do wiary, co napisali...

Niedawno trener Igi Świątek Tomasz Wiktorowski udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej", w którym stwierdził, że WTA popełniło błąd, dopuszczając Rosjanki i Białorusinki do udziału w turniejach. Słowa trenera dotarły do Rosji. Portal Championat.com zacytował jego wypowiedź, co wywołało wielkie poruszenie wśród komentujących, którzy otwarcie skrytykowali zarówno jego, jak i Polaków.

Iga Świątek ma za sobą bardzo udany sezon. Triumfowała w sześciu turniejach, w tym między innymi w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. W listopadzie wygrała także WTA Finals, pokonując w finale Jessikę Pegulę. Dzięki temu wróciła na pozycję liderki rankingu WTA, wyprzedzając Arynę Sabalenkę. 

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Trener Igi Świątek udzielił wywiadu. Jego słowa dotarły do Rosji. "Bzdury"

Niedawno trener Polki Tomasz Wiktorowski udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". W rozmowie został zapytany między innymi o to, czy starcia z Rosjankami i Białorusinkami odczuwa inaczej. - Nie, przynajmniej z mojej perspektywy. Podgrzewanie atmosfery po prostu dobrze się sprzedaje - odpowiedział. Po czym dodał, że WTA popełniło błąd, dopuszczając tenisistki z Rosji i Białorusi do udziału w turniejach, pomimo wojny w Ukrainie. - Twarda decyzja powinna zostać podjęta na samym początku - stwierdził.

Jego słowa dotarły do Rosji. Wspomnianą wypowiedź Wiktorowskiego zacytował portal Championat.com. I wywołało to ogromne poruszenie wśród komentujących, którzy bardzo krytycznie wypowiedzieli się o trenerze. "Z ludźmi jest coś nie tak. Jak można opowiadać takie bzdury?", "Trenerze Igi, proszę walczyć uczciwie na korcie ze swoimi znienawidzonymi rywalami i nie robić wyrzutów. Po prostu boisz się Sabalenki i Rybakiny". Część komentujących zarzuciła Wiktorowskiemu także chęć wygrywania "bez przeszkód" i obrażała Polaków. 

Iga Świątek po zakończeniu sezonu udała się na wakacje, które spędziła wraz z ojcem na Malediwach. Jeszcze w tym roku kibice będą mieli jednak okazję do podziwiania jej gry na korcie. W dniach 21-24 grudnia weźmie udział w pokazowym turnieju w Abu Zabi, podczas którego w ekipie Hawks zagra u boku Huberta Hurkacza. Następnie na przełomie 2023 i 2024 roku będzie rywalizować w United Cup. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA