Nieoficjalnie: Wiemy, kto ma pokazać mecze Świątek i Hurkacza. "TVP nie planuje"

Na przełomie 2023 i 2024 roku odbędzie się United Cup, czyli turniej określany nieformalnymi drużynowymi mistrzostwami świata. Po zeszłorocznym sukcesie, jakim był awans do półfinału, z równie dużymi nadziejami do zmagań podejdzie reprezentacji Polski, gdzie liderami będą Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Portal wirtualnemedia.pl na razie podaje nieoficjalnie, kto będzie transmitował mecze tego turnieju w Polsce.

Iga Świątek ma za sobą bardzo udany sezon. Polka odzyskała po kilku tygodniach fotel liderki rankingu WTA, a dodatkowo wygrała sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy Roland Garros oraz WTA Finals w meksykańskim Cancun. Równie zadowolony może być Hubert Hurkacz, który wygrał turnieje w Marsylii i Szanghaju, a także wystąpił w turnieju finałowym w Turynie, zastępując kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa w ostatniej kolejce. Dodatkowo Polak awansował na dziewiąte miejsce w rankingu ATP. Wkrótce duet Świątek-Hurkacz wystąpi w trakcie jednego turnieju.

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

To Polsat ma transmitować mecze United Cup. Choć na razie nie podaje tego oficjalnie

W dniach 29 grudnia 2023 - 8 stycznia 2024 odbędzie się druga edycja United Cup, turnieju określanego nieformalnymi drużynowymi mistrzostwami świata. W zeszłym roku Polska dotarła do półfinału, gdzie przegrała 0:5 ze Stanami Zjednoczonymi, a w składzie znajdowali się Świątek czy Hurkacz. W tym roku, poza tym duetem, w składzie biało-czerwonych będzie Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski oraz Jan Zieliński. W grupie A rywalami Polaków będą Hiszpanie i Brazylijczycy.

Do tej pory jednak nie było wiadomo, kto będzie transmitował spotkania z udziałem Polaków. W minionej edycji mecze pojawiały się na antenie Telewizji Polskiej. Teraz portal wirtualnemedia.pl podaje, że "TVP nie planuje transmisji z tego turnieju". Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez powyższe źródło wynika, że najprawdopodobniej teraz te spotkania będzie pokazywał Polsat. - Nie mam wiedzy na ten temat - mówił Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat, zapytany o najbliższą edycję United Cup. Warto dodać, że Polsat obecnie transmituje mecze tenisowe rangi ATP czy Wimbledon.

Pierwsze mecze United Cup Polska rozegra 30 grudnia, kiedy to jej rywalem będzie Brazylia. Starcia z Hiszpanią są zaplanowane na poniedziałek 1 stycznia. Ze względu na fakt, że turniej będzie odbywał się w Australii, konkretniej w Perth i Sydney, mecze przeciwko Hiszpanii będą rozgrywane już w nocy. Z kolei z Brazylią rywalizacja rozpocznie się dopiero około godz. 10:00 czasu polskiego. Między danymi zespołami będą rozgrywane cztery mecze singlowe (dwa męskie i damskie) i mikst. Do kolejnej fazy turnieju awansują tylko zwycięzcy sześciu grup.

Więcej o:
Copyright © Agora SA