Głośny ślub skandalistki w świecie tenisa. "Znają się od dzieciństwa"

Anastazja Potapowa głównie wywołuje kontrowersje i mieszane uczucia w środowisku tenisowym. W piątek 1 grudnia pochwaliła się jednak w mediach społecznościowych radosną nowiną. Zmieniła stan cywilny i wyszła za mąż za znanego rosyjskiego tenisistę. Oboje są rówieśnikami i znają się "od dzieciństwa", choć o ich miłości świat usłyszał dopiero niespełna dziewięć miesięcy temu.

Imię i nazwisko Anastazji Potapowej było w ostatnich miesiącach na ustach całego świata, co miało związek z jej kontrowersyjnymi zachowaniami. Najpierw wyraziła sprzeciw wobec ukraińskich flag wywieszonych na trybunach podczas starcia w Cincinnati. Następnie, mimo ostrzeżeń, pojawiła się na korcie Indian Wells w koszulce rosyjskiego klubu, Spartaka Moskwa. Wówczas jej postępowanie skrytykowała sama Iga Świątek. - Nie powinna w takich czasach pokazywać swoich poglądów w ten sposób. Nawet jeśli jest fanką tej drużyny. Porozmawiałam o tym z WTA - mówiła w jednym z wywiadów. Teraz o Rosjance znów zrobiło się głośno, ale z innego powodu.

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Anastazja Potapowa i Aleksander Szewczenko wzięli ślub. Para pochwaliła się zdjęciami w mediach społecznościowych

Chodzi o życie prywatne Potapowej, w którym w ostatnich miesiącach, a nawet dniach wydarzyło się bardzo dużo. W marcu 2023 zawodniczka ogłosiła publicznie, że spotyka się z Aleksandrem Szewczenko, a więc znanym rosyjskim tenisistą. To jej rówieśnik i przyjaciel z dawnych lat, o czym pisał championat.com. "Znają się od dzieciństwa" - czytamy.

Z kolei we wrześniu para oficjalnie się zaręczyła. Na ślub nie trzeba było długo czekać. Okazuje się, że Rosjanie powiedzieli już sobie sakramentalne "tak".

W piątek 1 grudnia para pochwaliła się tym faktem w mediach społecznościowych. Dodała też kilka zdjęć i filmików z uroczystości. "Pan i Pani Szewczenko" - czytamy na InstaStory. Jak donoszą rosyjskie media, ceremonia odbyła się Pałacu Ślubów nr 1 na Bulwarach Angielskich w Petersburgu. 

Nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do uroczystości, ale jedno jest pewne. Zarówno Potapowa, jak i Szewczenko nie będą mieli zbyt dużo czasu na świętowanie. Już w piątek pojawią się na korcie w jednym z turniejów pokazowych w Petersburgu. Impreza potrwa do niedzieli, 3 grudnia.

Jeszcze niedawno zagraniczne media rozpisywały się o tym, że Potapowa jest w związku z węgierskim tenisistą Martonem Fucsovicsem. Krążące plotki szybko zostały jednak zdementowane przez Rosjankę, która wówczas stwierdziła, że Fucsovics jest jej dobrym przyjacielem.

Potapowa i Szewczenko to jedyni z największych rosyjskich talentów

Potapowa nie ma jeszcze wielu sukcesów na koncie. Choć sięgnęła po tytuł Wimbledonu 2016 w grze pojedynczej dziewcząt, a także była finalistką US Open 2015 oraz French Open 2016 w grze podwójnej dziewcząt, to w seniorskiej karierze nie radzi sobie już tak dobrze. Jej najlepszym wynikiem jest III runda w turniejach wielkoszlemowych. Dwukrotnie triumfowała też w imprezach niższej rangi - w Istambule (2022) i Linz (2023).

Wielkich sukcesów jak dotąd nie odniósł też Szewczenko. Może pochwalić się trzema wygranymi turniejami, wszystkie w Challengerach. Najpierw triumfował w Bratysławie w 2022 roku, a następnie na Teneryfie i w Madrycie w 2023 roku. Jego najlepszym osiągnięciem w wielkoszlemowych imprezach była II runda. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA