A jednak! Sezon Huberta Hurkacza doceniony. Prestiżowa nagroda czeka

Za Hubertem Hurkaczem i jego trenerem Craigem Boynton'em udany sezon. Kilka dni temu polski tenisista został nominowany do nagrody im. Stefana Edberga za sportową postawę. Okazuje się, że to nie jedyny powód do radości w zespole Hurkacza. Jego szkoleniowiec również został doceniony przez środowisko tenisowe. Rywalami 59-letniego Amerykanina są m.in. Goran Ivanisević czy Juan Carlos Ferrero.

W niedawno zakończonym sezonie Hubert Hurkacz (ATP. 9) wygrał trzy turnieje: w Marsylii, Szanghaju i Bazylei. Gorzej radził sobie w imprezach wielkoszlemowych. Jego najlepszy wynik w tym roku to IV runda Australian Open. Niemniej jednak, jego sportowa postawa została doceniona przez środowisko tenisowe i Polak został nominowany do nagrody im. Stefana Edberga. Szansę na nagrodę będzie miał też trener 26-latka - Craig Boynton.

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Trener Huberta Hurkacza nominowany do prestiżowej nagrody

Amerykanin został dostrzeżony przez ATP i znalazł się w gronie kandydatów na szkoleniowca sezonu. Oprócz Boyntona w tej kategorii znaleźli się: Juan Carlos Ferrero (trener Alcaraza), Goran Ivanisevic (trener Djokovicia), Brian Shelton (trener i ojciec Bena Sheltona), Darren Cahill i Simone Vagnozzi (szkoleniowcy Sinnera). Na zwycięzcę głosują trenerzy.

Boynton od 2019 roku współpracuje z naszym tenisistą. - Od początku pracy widziałem w nim to, co wszyscy widzą w nim dzisiaj, z tą tylko różnicą, że wówczas jego potencjał jeszcze nie uzewnętrzniał się w całości. Oglądałem jego mecze i byłem pod wrażeniem jakości jego gry, choć ta jakość była jeszcze wtedy niestabilna. Pomyślałem, że w całym tourze nie ma tak dynamicznego gracza i z takim arsenałem umiejętności - mówił w rozmowie z "Polsatem Sport".

Nominowani do nagród:

  • Postęp roku: Jannik Sinner, Matteo Arnaldi (obaj Włochy), Christopher Eubanks, Ben Shelton (obaj USA),
  • Debiutant roku: Arthur Fis, Luca Van Assche (obaj Francja), Flavio Cobolli (Włochy), Alex Michelsen (USA), Dominik Stefan Stricker (Niemcy),
  • Powrót roku: Dominik Koepfer, Jan-Lennard Struff, Alexander Zverev (wszyscy Niemcy), Gael Monfils (Francja).
  • Nagroda im. Stefana Edberga za sportową rywalizację i Fair Play: Hubert Hurkacz (Polska), Carlos Alcaraz (Hiszpania), Grigor Dimitrov (Bułgaria), Jannik Sinner (Włochy),
  • Trener Roku: Juan Carlos Ferrero (trener Alcaraza), Craig Boynton (szkoleniowiec Hurkacza), Goran Ivanisevic (trener Djokovicia), Brian Shelton (trener i ojciec Bena Sheltona), Darren Cahill i Simone Vagnozzi (szkoleniowcy Sinnera).
Więcej o:
Copyright © Agora SA