Wielki powrót legendy?! Świat tenisa w szoku. "Nie mogę się doczekać"

Ana Ivanović w przeszłości triumfowała między innymi w Rolandzie Garrosie i dwukrotnie była liderką rankingu WTA. Karierę zakończyła w 2016 roku, ale możliwe, że wkrótce wróci na korty. Ostatnio opublikowała zdjęcia i wpisy, które bardzo zaintrygowały fanów tenisa na całym świecie. "Po tym poście na Instagramie mam wiele myśli" - napisał dziennikarz Jose Morgado.

Ana Ivanović jest byłą serbską tenisistką, która w przeszłości należała do czołówki WTA. Jej największym osiągnięciem jest zwycięstwo w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie w 2008 roku. Ponadto zagrała także w finale Australian Open (2008). Była również dwukrotnie liderką rankingu WTA. 

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Ana Ivanović wróci na korty? Wrzuciła intrygujące zdjęcie

Ivanović zakończyła karierę w 2016 roku. Możliwe jednak, że niedługo wróci na korty. Serbka skomentowała wpis oficjalnego profilu WTA, na którym zaprezentowano top 10 rankingu w bieżącym roku. "Nie mogę się doczekać sezonu 2024" - napisała na Twitterze. Fani błyskawicznie zareagowali na te słowa  i zadali pytania, czy zamierza wznowić karierę. Na tym jednak jej aktywność się nie zakończyła. 

Nieco wcześniej opublikowała na Instagramie zdjęcia z treningów na korcie. "To więcej niż tylko sport" - czytamy w opisie. Zwrócił na to uwagę dziennikarz Jose Morgado. "Po tym poście na Instagramie mam wiele myśli" - napisał. Obecnie Ivanović nie potwierdziła jeszcze oficjalnie wznowienia kariery. 

Iga Świątek ulubioną tenisistką Ivanović

Ivanović po zakończeniu kariery związała się z byłym piłkarzem Bastianem Schweinsteigerem. Obecnie Serbka jest ambasadorką wielu marek oraz organizacji na świecie. W lipcu zorganizowała na Twitterze Q&A (pytania i odpowiedzi). Jeden z fanów spytał ją, kto jest jej ulubioną tenisistką. "Moją ulubioną aktywną tenisistką jest Iga Świątek. Jest zawodniczką na każdą nawierzchnie" - odpowiedziała. 

Iga Świątek ma za sobą kolejny świetny sezon. Wygrała aż sześć turniejów, w tym jeden wielkoszlemowy -  Roland Garros. Ponadto triumfowała podczas WTA Finals i dzięki temu wróciła na pozycję liderki rankingu, wyprzedzając Arynę Sabalenkę. Rywalizację wznowi pod koniec grudnia, kiedy to reprezentacja Polski zmierzy się z Brazylią i Hiszpanią w United Cup. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA