Media przekazały kolejne dobre wiadomości w sprawie Nadala

Tenisowi fani wciąż czekają na powrót do gry Rafaela Nadala, który ma nastąpić w styczniu - równo rok po tym, jak doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry na długie miesiące. Rekonwalescencja i praca nad formą w ostatnim czasie nabrała tempa, a sam tenisista przyznał niedawno, że uwierzył w ponowną rywalizację. - To, co zmieniło się w ostatnich tygodniach, to to, że teraz wiem, że znów będę grać w tenisa - przyznał. Teraz media przekazały kolejne dobre wiadomości.

- Do tej pory nie wiedziałem, czy kiedykolwiek jeszcze zagram w tenisa, ale teraz myślę, że tak. To, co zmieniło się w ostatnich tygodniach, to to, że teraz wiem, że znów będę grać w tenisa. Nie wiedziałem tego wcześniej, ale teraz wiem, że wszystko przebiega pozytywnie. Ostatnio zrobiłem duże postępy. Ale nie jestem jeszcze gotowy, aby powiedzieć, gdzie zagram pierwszy turniej - mówił niedawno Rafael Nadal podczas konferencji prasowej w Barcelonie. Hiszpan z powodu problemów zdrowotnych stracił cały mijający sezon. Swój ostatni mecz rozegrał podczas styczniowego Australian Open, gdy w drugiej rundzie z Mackenziem McDonaldem doznał urazu mięśnia biodrowego. 

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Świetne wieści ws. Nadala. Wróci szybciej niż myślano

- Nie wiem, na jaki poziomie będę mógł wrócić, ale nigdy nie straciłem zapału - przyznał 22-krotny mistrz wielkoszlemowy, który z uwagi na brak startów zanotował znaczny spadek w klasyfikacji ATP, lecz będzie mógł występować w najważniejszych turniejach z uwagi na zamrożony rankingu. Oczywiście mógłby liczyć także na dzikie karty. Grę Nadala w Australian Open potwierdzał już Craig Tiley, dyrektor turnieju, co zaskoczyło samego zawodnika, lecz wszystko wskazuje na to, że 37-latek zagra w Melbourne. W swojej akademii trenuje na twardych kortach. Swoimi postępami regularnie dzieli się w mediach społecznościowych.

Coraz lepsza forma fizyczna mistrza z Manacor to nie jedyna dobra wiadomość. Hiszpańskie radio Cadena SER donosi, że Rafael Nadal ma wystąpić w jednym turnieju ATP 250 poprzedzającym Australian Open. Spekuluje się, że będzie to Brisbane.

Australian Open to turniej, który Hiszpan wygrywał dwukrotnie - w 2009 oraz 2022 roku. Zwłaszcza ten drugi triumf miał wyjątkowy smak, gdyż Nadal w finale wrócił ze stanu 0:2 przeciwko Daniłowi Miedwiediewowi. To jeden z największych "comebacków" w historii dyscypliny. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA