Iga Świątek szósta na liście wszech czasów, ale na awans już nie ma szans

Iga Świątek pnie się w górę kolejnych klasyfikacji. Niedawno Polka wskoczyła do czołowej dziesiątki pod względem tygodni spędzonych na pierwszym miejscu w rankingu WTA. Teraz serwis OptaAce poinformował o kolejnym rekordzie tenisistki. Wskoczyła ona do czołówki najmłodszych zawodniczek, które kończyły dwa sezony z rzędu na prowadzeniu na światowych listach. A przed nią już tylko wielkie sławy.

Iga Świątek niedawno zakończyła sezon 2023. Tenisistka zwyciężyła w turnieju finałowym w Cancun i wróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA, które utraciła na rzecz Aryny Sabalenki po US Open. Polka ma obecnie 245 punktów przewagi nad Białorusinką.

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Iga Świątek ma przed sobą tylko legendy. Chodzi o wiek

Świątek po raz drugi z rzędu zakończyła sezon jako liderka światowych list. Jak przekazał serwis OptaAce, Polka jest szóstą najmłodszą zawodniczką w historii, która dwa sezony z rzędu kończyła jako pierwsza. Przed 22-latką już tylko same wielkie sławy.

Jak się okazuje, w przeszłości młodsze od Polki były tylko Chris Evert, Steffi Graf, Monika Seles, Martina Hingis i Caroline Wozniacki. One również dwa lata z rzędu kończyły jako liderki.

Najmłodsze liderki rankingu WTA, które dwukrotnie kończyły rok na pierwszy miejscu:

  1. Monika Seles (lata 1991-92) - 19 lat
  2. Martina Hingis (lata 1999-2000) - 20 lat
  3. Steffi Graff (lata 1987-88) - 21 lat
  4. Caroline Woźniacki (lata 2010-11) - 21 lat
  5. Chris Evert (lata 1975-76) - 22 lata
  6. Iga Świątek (lata 2022-23) - 22 lata

Dla Polki to kolejny sukces. Niedawno została ona dziesiątą zawodniczką wszech czasów pod względem liczby tygodni spędzonych na prowadzeniu w rankingu. W poniedziałek rozpoczęła 79. tydzień na pierwszym miejscu na światowych listach.

Teraz przed najlepszymi tenisistkami świata jeszcze nieco ponad miesiąc przerwy w rozgrywkach WTA. Sezon 2024 rozpocznie się ósmego stycznia w Adelaidzie. Tydzień później rozpocznie się pierwszy turniej wielkoszlemowy - Australian Open.

Więcej o:
Copyright © Agora SA