Rywalki Świątek już planują nowy sezon. Tam zagrają Sabalenka i Rybakina

Australian Open jest pierwszym turniejem wielkoszlemowym w każdym roku kalendarzowym. W związku z tym tenisistki i tenisiści z reguły rozpoczynają sezon właśnie w Australii, żeby jak najlepiej przygotować się do gry w Melbourne. Iga Świątek wykorzysta do tego grę w United Cup, a z kolei Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina w tym samym czasie wystąpią w innym turnieju.

Na początku listopada Iga Świątek została mistrzynią WTA Finals, pokonując m.in. w półfinale Arynę Sabalenkę 6:3, 6:2. Z kolei Jelena Rybakina odpadła już w grupie podczas tego turnieju. Po zawodach w Cancun najlepsze tenisistki świata mogły udać się na wakacje, żeby odpocząć przed kolejnym sezonem, który rozpocznie się za miesiąc, bo na przełomie 2023 i 2024 roku w Australii. 

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina rozpoczną sezon w Brisbanne 

Gdy Iga Świątek będzie rywalizowała w United Cup w dniach 29 grudnia - 7 stycznia, to niemalże w tym samym czasie rozgrywany będzie turniej WTA 500 w Brisbanne. Chociaż zabraknie w nim liderki światowego rankingu, to o mocną obsadę zawodów zadbają m.in. Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina. 

- Jestem podekscytowana możliwością rozpoczęcia nowego sezonu w Brisbanne. Australia zajmuje w moim sercu specjalne miejsce po wygraniu mojego pierwszego turnieju wielkoszlemowego - powiedziała Sabalenka, cytowana przez organizatorów turnieju. Białorusinka w swojej wypowiedzi nawiązała do tegorocznego finału Australian Open, w którym pokonała Rybakinę 4:6, 6:3, 6:4.

- Nie mogę się doczekać mojego debiutu w tym miejscu. To turniej, który przyciągał w przeszłości wiele świetnych tenisistek. Mam nadzieję, że dobrze przygotuje mnie do gry tego lata w Australii - dodała.

Bez wątpienia rywalizacja Aryny Sabalenki z Jeleną Rybakiną będzie dużą atrakcją dla australijskich kibiców. Obie panie w 2023 roku stoczyły kilka pasjonujących pojedynków. Poza finałem Australian Open spotykały się też w finale Indian Wells, gdzie wygrała Kazaszka. W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie ponownie górą była Rybakina, ale ostatnia ich rywalizacja w WTA Finals to wygrana Sabalenki.

Jednak poza tą dwójką w turnieju WTA w Brisbanne wystąpią m.in. Naomi Osaka czy Wiktoria Azarenka. Za to w turnieju panów ATP 250 zagrają Andy Murray, Ben Shelton, czy Holger Rune. Zawody będą rozgrywane w dniach 31 grudnia - 7 stycznia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA