Burza w Serbii po tym, co zrobił Rafael Nadal

Ogromny sukces reprezentacji Włoch, która po raz pierwszy od blisko 50 lat wygrała zmagania w Pucharze Davisa, wywołał reakcje tenisowego świata. Gratulacje spływają m.in. od Igi Świątek czy Rafy Nadala. Wyrazy uznania ze strony Hiszpana zainteresowały serbskie media. Wypominają, że Nadal nie był tak wylewny, gdy swoje sukcesy ostatnio świętował Novak Djoković.

W minionym tygodniu zakończył się sezon w męskim tenisie. Ostatnimi zmaganiami były finały Pucharu Davisa rozgrywane w Maladze, w których triumfowała reprezentacja Włoch. To jej pierwsze zwycięstwo w tej imprezie od 47 lat. W finale Włosi pokonali kadrę Australii. Potrzebowali do tego tylko dwóch meczów singlowych - Matteo Arnaldi pokonał Alexa Popyrina, a Jannik Sinner Alexa De Minaura.

Zobacz wideo Czy Małysz zamieniłby wszystkie medale na jedno złoto? "Chciałem zdobyć wiele różnych tytułów"

Nadal pogratulował Włochom, na co zareagowali... Serbowie

22-letni Włoch, notowany na czwartym miejscu w rankingu ATP, był prawdziwym liderem reprezentacji, co potwierdził nie tylko w finale, ale przede wszystkim na wcześniejszym etapie turnieju, podczas rywalizacji z Serbią. Jannik Sinner w starciu z Novakiem Djokoviciem najpierw obronił trzy piłki meczowe z rzędu, a później wygrał całe spotkanie. Warto w tym miejscu dodać, że zwycięstwo 36-letniego tenisisty z Belgradu oznaczałoby wtedy awans Serbów do finału Davis Cup. Zadecydował o tym debel, w którym "Nole" również przegrał.

Na ręce Sinnera i spółki spływają gratulacje z całego świata. W mediach społecznościowych zareagowali Iga Świątek czy Rafael Nadal. Oklaski ze strony Hiszpana zainteresowały serbskie media, które wypominają mu, że nie reagował, gdy swoje triumfy w tym sezonie świętował Novak Djoković. "Rafa, czy Djoković na to zasłużył?!" - pyta ironicznie serbski portal kurir.rs, sugerując, że Hiszpan nie mógł się doczekać zwycięstwa Włochów w Pucharze Davisa.

"Przypomnijmy, że Nadal nie pogratulował Novakowi fenomenalnego zakończenia sezonu, gdy wygrywał w Paryżu i Turynie, a także tego, że przekroczył 400 tygodni w roli lidera rankingu ATP. A teraz był pierwszy do składania gratulacji drużynie narodowej Włoch zdobycia Pucharu Davisa..." - czytamy w tekście. 

Serbskie media na każdym kroku podkreślają dominację Novaka Djokovicia nad Rafaelem Nadalem pod względem wygranych tytułów, wielokrotnie podkreślając, że to "Nole" jest GOAT-em - najlepszym w historii. W tym momencie Djoković ma dwa triumfy wielkoszlemowe więcej od Nadala, który w styczniu ma wrócić do gry po roku nieobecności na światowych kortach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA