Niedawno Elina Switolina poinformowała, że Iga Świątek znaczną kwotą wsparła jej fundację, która organizuje obozy sportowe dla dzieci w Ukrainie. Liderka światowego rankingu co jakiś czas przekazuje pieniądze lub cenne przedmioty na pomoc potrzebującym. Tym razem postanowiła wesprzeć fundację, która zajmuje się pomocą dzieciom, które przebyły traumę.
Po turnieju w Ostrawie w 2022 roku Świątek poinformowała, że 280 tysięcy złotych za wygranie zawodów przekaże dla SOS Wioski Dziecięce na wsparcie psychologiczne dla podopiecznych w całej Polsce. Turniej zbiegł się wówczas ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego, a tenisistka przypominała, jak ważne jest dbanie o to od najmłodszych lat.
Nieco ponad rok później Świątek udowadnia, że pomoc najmłodszym to dla niej niezwykle ważna sprawa. Tym razem 22-latka wsparła zbiórkę na rzecz psychiatrii dziecięcej, o czym w mediach społecznościowych poinformował organizator Aleksander Twardowski. Świątek przekazała na licytację cenny przedmiot.
"Moją tegoroczną zbiórkę na rzecz psychiatrii dziecięcej wsparła liderka światowego rankingu WTA Iga Świątek, przekazując podpisaną sukienkę meczową!" - napisał organizator. Ze wpisu dowiadujemy się również, że całkowity dochód z licytacji wpłynie na konto Fundacji SŁONIE NA BALKONIE, która pomaga dzieciom po traumie.
Licytacja rozpocznie się 18 listopada i można przypuszczać, że meczowa sukienka ze Świątek może sprzedać się za naprawdę imponującą kwotę. Meczowy artefakt liderki WTA z pewnością będzie gratką dla wielkich kibiców i kolekcjonerów, a przy okazji pomoże dbać o zdrowie psychiczne najmłodszych.