Tyle Iga Świątek zarobiła za zwycięstwo. Rozbity bank. Absolutny rekord!

Brawo, brawo, brawo! Iga Świątek wygrała WTA Finals. W decydującym meczu okazała się lepsza od Jessiki Peguli (6:1, 6:0). Triumf na koniec sezonu dał jej nie tylko powrót na pierwsze miejsce w rankingu WTA, ale też ogromną nagrodę pieniężną - największą w całym sezonie.

WTA Finals nie było idealnym zwieńczeniem tego sezonu. Turniej, w którym wystąpiło osiem najlepszych tego roku, miał być świętem. Ale nie był, głównie za sprawą organizatorów i warunków pogodowych. Same zawodniczki, mimo przeciwności, stanęły na wysokości zadania. W szczególności Iga Świątek

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

Tyle Iga Świątek zarobiła za zwycięstwo w WTA Finals

Dla Świątek tegoroczna edycja turnieju miała szczególne znaczenie, gdyż w trakcie sezonu Polka straciła pierwsze miejsce w rankingu. Dzięki perfekcyjnemu występowi odbiła pozycję liderki, wyprzedzając Arynę Sabalenkę. Od początku turnieju Iga Świątek prezentowała się fenomenalnie. W fazie grupowej ograła Marketę Vondrousovą, Ons Jabeur oraz Coco Gauff i awansowała z bilansem setów 6:0. W półfinale dała popis i wyeliminowała 6:3, 6:2 Arynę Sabalenkę. W finale czekała na nią Jessica Pegula, którą w wielkim stylu rozbiła 6:1, 6:0.

W tym roku w WTA Finals na zawodniczki czekała pula dziewięciu milionów dolarów. Za sam udział w turnieju Polka zarobiła 198 tys. Tyle samo dostała za każde zwycięstwo w fazie grupowej. Do tego trzeba doliczyć 54 tys. dol. za awans do półfinału. Po triumfie nad Aryną Sabalenką zarobiła 756 tys. dol. Już po tym meczu miała na koncie łącznie 1,6 mln dol. 

Na zwyciężczynię finału czekało dodatkowe 1,476 mln. Niepokonana mistrzyni turnieju Iga Świątek zarobiła więc łącznie ponad trzy mln dol.! Dla Polki to najwyższa nagroda w tym sezonie. Dotychczas najwięcej (2,3 mln dolarów) zarobiła za triumf w Roland Garros. 

Zarobki Igi Świątek w WTA Finals:

  • 198 tysięcy dolarów - za sam udział
  • 594 tysiące dolarów - za zwycięstwa w grupie
  • 54 tysiące dolarów - za awans do półfinału
  • 756 tysięcy dolarów - za awans do finału 
  • 1,476 mln dolarów - za wygranie finału
  • Łącznie - 3,024 mln dolarów 
Więcej o:
Copyright © Agora SA