Fatalne wieści przed meczem Świątek - Sabalenka. "Tak źle jeszcze nie było"

Złe informacje przed dzisiejszymi półfinałami WTA Finals, gdzie ma dojść m.in. do starcia Igi Świątek z Aryną Sabalenką. Jak poinformował będący w Cancun Bartosz Ignacik z Canal+ Sport, od rana pogoda w tym miejscu jest bardzo kiepska. - Tak źle jeszcze nie było - napisał Ignacik.

Turniej WTA Finals w meksykańskim Cancun wkracza w decydującą fazę. Przed nami już tylko półfinały i finał "turnieju mistrzyń". Te pierwsze zaplanowano na sobotę, a zmierzą się w nich dwie Amerykanki Jessica Pegula i Coco Gauff, a także Iga Świątek z Białorusinką Aryną Sabalenką. 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Fatalne informacje z Cancun przed meczem Świątek - Sabalenka. "Tak źle jeszcze nie było..." 

Pierwszym sobotnim półfinałem ma być mecz dwóch Amerykanek. Starcie Gauff - Pegula zaplanowano nie przed godziną 23:00. Tuż po nich na kort mają wyjść Świątek i Sabalenka. 

Ale czy wszystko pójdzie z planem? To już nie jest takie pewne, bo pogoda w Cancun znów daje o sobie znać. Niejeden mecz w tym turnieju był już przez nią torpedowany. Na przykład piątkowe spotkanie Gauff - Vondrousova było kilkakrotnie przerywane przez deszcz i silny wiatr, a nawet gdy zawodniczki mogły rywalizować na korcie, to musiały walczyć nie tylko ze sobą, ale też z wiatrem, który mocno utrudniał im grę. 

W sobotę najprawdopodobniej będzie podobnie. Tak zapowiadają prognozy, a dodatkowo, jak informuje na portalu X (dawniej Twitter) Bartosz Ignacik z Canal+ Sport, który przebywa na miejscu, o poranku pogoda w Cancun już jest fatalna.

- Tak źle rano jeszcze nie było… Mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka ewidentnie zagrożony - napisał Ignacik, publikując również wymowne wideo.

Co ważne, w grze oprócz finału WTA Finals jest także pozycja liderki światowego rankingu. Jeśli Iga Świątek w sobotę pokona Arynę Sabalenkę oraz w niedzielę okaże się najlepsza w całym turnieju, przeskoczy Białorusinkę i znów będzie numerem 1. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.