Burza wokół Sabalenki. Rosjanie wściekli

Przed rozpoczęciem WTA Finals w meksykańskim Cancun Aryna Sabalenka pojawiła się w Miami na imprezie z okazji otwarcia restauracji. Obecna liderka rankingu WTA pozowała do zdjęć m.in. z legendarną Sereną Williams. Amerykanka postanowiła wyciąć Białorusinkę z fotografii, a potem usunęła wpis z Instagrama. To zachowanie młodszej z sióstr Williams odnotowano w Rosji, a głos zabrał jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych.

Tenisowy sezon zbliża się do końca. Od wtorku 24 października trwa turniej WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai dla dwunastu zawodniczek, które nie wywalczyły miejsca w WTA Finals poprzez miejsce w rankingu WTA Race. W tym gronie znajduje się Magda Linette (23. WTA), która rozpocznie rywalizację w grupie A od meczu z Czeszką Barborą Krejcikovą (10. WTA). Z kolei 29 października rozpocznie się WTA Finals w meksykańskim Cancun, które potrwa do 5 listopada. Wśród ośmiu tenisistek biorących udział w turnieju finałowym znajdzie się oczywiście Iga Świątek (2. WTA).

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

Rosyjski dziennikarz krytykuje Serenę Williams. "Może jest po prostu głupia"

Jedną z zawodniczek, która będzie rywalizowała ze Świątek w WTA Finals, będzie Aryna Sabalenka (1. WTA). Białorusinka przed przylotem do Meksyku pojawiła się w Miami na imprezie po otwarciu włoskiej restauracji "Casadonna", której właścicielami są znani biznesmeni, czyli David Grutman i Noah Tepperberg. Na jednym z opublikowanych zdjęć Sabalenka pozowała m.in. z Caroline Wozniacki i Victorią Beckham, a na drugim - z Sereną Williams. Młodsza z sióstr Williams postanowiła także opublikować jedną z fotografii, ale na niej wycięła obecną liderkę rankingu.

 

Ten fakt odnotowało wielu internautów, a część z nich wprost pytało Williams o wycięcie Sabalenki ze wspólnego zdjęcia. Zauważyli to też w Rosji, a portal sport-express.ru postanowił zacytować opinię Dmitrija Gubierniewa, komentatora telewizji Match TV i znanego dziennikarza sportowego. - Może pani Williams nie wie, jak publikować zdjęcia lub ma jakąś urazę do Aryny Sabalenki. A może jest po prostu głupia albo zbyt inteligentna i nie szanuje Sabalenki. Moim zdaniem poświęcamy zbyt wiele uwagi ludziom, którzy na to nie zasługują - stwierdził.

Zachowanie Williams z pewnością może dziwić. Amerykanka jest jedną z najlepszych tenisistek w historii, która wygrała 72 turnieje rangi WTA, w tym aż 23 turnieje rangi Wielkiego Szlema. Dodatkowo jest mistrzynią olimpijską w singlu (Londyn 2012) i trzykrotną złotą medalistką IO w deblu (Sydney 2000, Pekin 2008, Londyn 2012).

Sabalenka grała w sześciu finałach tego sezonu i wygrała trzy z nich (Adelajda, Australian Open, Madryt). W stolicy Hiszpanii zdołała pokonać 6:3, 3:6, 6:3 Igę Świątek. Od 11 września br. jest liderką rankingu WTA. Pewne jest, że w WTA Finals Sabalenka nie zagra z Polką w grupie, bo będzie losowana z tego samego koszyka, co Iga.

Więcej o:
Copyright © Agora SA