Szczere wyznanie Badosy. "Ona jest dla mnie najważniejsza w życiu"

Paula Badosa aktualnie znajduje się poza cyklem WTA z powodu kontuzji, która wykluczyła jej grę w drugiej części sezonu. Hiszpanka ostatni mecz rozegrała podczas Wimbledonu. Niegdyś druga rakieta świata może liczyć na wsparcie swoich najbliższych - życiowego partnera Stefanosa Tsitsipasa czy przyjaciółki Aryny Sabalenki. Badosa była bohaterką cyklu "My Journey" realizowany przez WTA.

Bardzo trudne miesiące ma za sobą Paula Badosa. Niegdyś druga rakieta świata - uzyskała tę lokatę w kwietniu ubiegłego roku - zajmuje obecnie 56. miejsce w rankingu WTA. Jej spadek w klasyfikacji jest efektem licznym problemów zdrowotnych. 25-letnia Hiszpanka ostatni swój mecz rozegrała na początku lipca podczas Wimbledonu. W drugiej rundzie mierzyła się z Martą Kostjuk, ale skreczowała na początku drugiego seta. Niewiele później poinformowała o podjęciu decyzji o zakończeniu sezonu z powodu kontuzji. 

Zobacz wideo Wyspy Owcze czekają na reprezentację Polski. Tylko spójrzcie!

Szczere wyznanie Badosy. "Ona jest dla mnie najważniejsza w życiu"

"Po wielu miesiącach zmagań z powrotem do rywalizacji, ogłaszam koniec mojego sezonu. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, jak bardzo lubię rywalizować i jak trudno było mi podjąć tę decyzję. Razem z zespołem próbowaliśmy wszystkiego, ale ból nie pozwala mi iść do przodu..." - napisała tenisistka w mediach społecznościowych.

W czasie rehabilitacji oraz powrotu do formy Paula Badosa była bohaterką cyklu "My Journey" realizowany przez WTA. Hiszpanka w trzecim odcinku opowiedziała o swoich najbliższych. Wskazała też najważniejszą osobę w swoim życiu.

- Moja młodsza siostra ma 15 lat. Ma na imię Jana. Różni nas 10 lat. Oczywiście, jestem jej starszą siostrą, ale jednocześnie zawsze czułam, że muszę być dla niej drugą mamą - powiedziała mistrzyni Indian Wells z 2021 r.

- Bardzo ją chronię, zwłaszcza teraz, gdy gram. Pomagam jej finansowo. Jej marzeniem zawsze było przyjechać do USA, studiować, uczyć się angielskiego. Dzięki temu tak szybko dojrzewa. Jestem z niej bardzo dumna. Ona jest najważniejszą osobą w moim życiu - podsumowała.

 

Paula Badosa swoje bratnie dusze znalazła wśród innych tenisistek i tenisistów. Jej życiowym partnerem jest Stefanos Tsitsipas, a bliską przyjaciółką Aryna Sabalenka. Obie zawodniczki ostatnio nie mogły spędzać ze sobą czasu podczas turniejów z uwagi na kontuzje Hiszpanki, ale nie szczędziły sobie miłych słów w mediach społecznościowych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.