Oto ranking WTA Live po awansie Świątek do finału w Pekinie

Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka po znakomitym meczu pokonała 6:2, 6:3 Coco Gauff i zrewanżowała się za ostatnią porażkę w Cincinnati. Wiceliderka światowego rankingu powalczy w niedzielę o kolejny tytuł w karierze, a już teraz może się cieszyć ze zmniejszenia straty do Aryny Sabalenki. Tak wygląda ranking WTA Live po zwycięstwie Świątek.

Iga Świątek (2. WTA) prezentuje znakomitą formę podczas turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka bez straty seta awansowała do ćwierćfinału, w którym stoczyła wyrównaną, trzysetową walkę z Caroline Garcią (10. WTA). Spotkanie z Francuzką było świetnym widowiskiem, jednak trzeci set miał tylko jedną główną autorkę. Wiceliderka rankingu rozbiła w nim rywalkę i wygrała spotkanie 6:7(8), 7:6(5), 6:1. W sobotę zrobiła przedostatni krok w kierunku tytułu.

Świątek w finale w Pekinie. Strata do Sabalenki w rankingu WTA coraz mniejsza

W półfinale Świątek zmierzyła się z Coco Gauff (3. WTA). Mecz z mistrzynią US Open zapowiadał kolejne emocje, szczególnie że ostatni pojedynek padł jej łupem. Amerykanka pokonała Polkę w półfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati, co stwarzało idealną okazję do rewanżu.

Półfinał w Pekinie od początku był rozgrywany na warunkach naszej zawodniczki. Świątek znakomicie spisywała się w gemach przy własnym podaniu, a dodatkowo była agresywna przy serwisie rywalki. Przełożyło się to na dwa przełamania w pierwszym secie i zwycięstwo 6:2. W drugiej odsłonie Polka przełamała Gauff w gemie otwarcia i to okazało się kluczem do triumfu. Wiceliderka światowego rankingu wygrała 6:2, 6:3 i awansowała do finału. W nim zagra z Jeleną Rybakiną (5. WTA) lub Ludmiłą Samsonową (22. WTA).

Zwycięstwo Świątek jest znakomitą wiadomością w kontekście rankingu WTA. Polka po ćwierćfinałowej porażce Aryny Sabalenki (1. WTA) ponownie zmniejszyła stratę do liderki rankingu WTA. W rankingu Live nasza zawodniczka ma na koncie 8665 punktów, przy 9480 punktach Sabalenki. Finałowe zwycięstwo pozwoli jeszcze bardziej zbliżyć się do wielkiej rywalki. Świątek po kolejnym triumfie w karierze będzie miała na koncie 9015 punktów i zmniejszy stratę do 465 punktów.

Ranking WTA Live po awansie Świątek do finału w Pekinie:

1. Aryna Sabalenka - 9480 pkt
  2. Iga Świątek - 8665 pkt (max. 9015 pkt)
  3. Coco Gauff - 6455 pkt
  4. Jessica Pegula - 5890 pkt
  5. Jelena Rybakina - 5870 pkt (max. 6480 pkt)
  6. Maria Sakkari - 4475 pkt
  7. Ons Jabeur - 4160 pkt
  8. Marketa Vondrousova - 3839 pkt
  9. Karolina Muchova - 3664 pkt
  10. Caroline Garcia - 3450 pkt

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Finał turnieju WTA 1000 w Pekinie z udziałem Igi Świątek odbędzie się w niedzielę 8 października o godzinie 10:00.