Świątek ma niesamowity przekaz dla dzieci. Ludziom otworzą się oczy

Iga Świątek pokonała we wtorek Warwarę Graczową 6:4, 6:1 i tym samym awansowała do III rundy turnieju WTA w Pekinie. Podczas pobytu w stolicy Chin zdecydowała się wystosować konkretny apel do młodych ludzi, nawiązując do jej ulubionego zajęcia. - Chcę pokazać im inną perspektywę i inny sposób spędzania czasu - powiedziała.

Ostatnie tygodnie nie są zbyt udane dla Igi Świątek. Po porażce z Jeleną Ostapenko (17. WTA) w 1/8 finału US Open nie tylko odpadła z turnieju, ale również po 75 tygodniach straciła pozycję liderki światowego rankingu. Po trzech tygodniach przerwy powróciła na kort podczas zawodów w Tokio, ale sensacyjnie przegrała już w III rundzie w starciu z Weroniką Kudiermietową (16. WTA). Aktualnie jest w Pekinie, gdzie rywalizuje w turnieju China Open.

Zobacz wideo Najman oburzony pytaniem. „To jest niemądre"

Iga Świątek postanowiła zwrócić się do młodych ludzi. Niesamowity przekaz

Niewątpliwie harmonogram tegorocznego sezonu WTA sprawia, że tenisistki mają bardzo mało czasu na odpoczynek. Nasza zawodniczka nigdy nie ukrywała, że w wolnym czasie lubi czytać. "W poprzednim roku przeczytałam 20 książek. Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą" - napisała w lutym na Instagramie.

Podczas pobytu w stolicy Chin znów wypowiedziała się na ten temat, tym razem nawołując dzieci, aby zastąpiły spędzanie czasu w internecie właśnie czytaniem książek. - Mam wrażenie, że ludzie zapominają czytać, ponieważ jest tak wiele rzeczy, które możemy teraz zrobić. Dzieci wolą spędzać czas w mediach społecznościowych, na YouTube lub po prostu w internecie - powiedziała, cytowana przez The Tennis Letter.

- Chcę pokazać im tylko inną perspektywę i inny sposób spędzania czasu. To w pewnym sensie przekonywanie młodych ludzi, aby czytali trochę więcej. Kiedy czytam, czuję, że moje życie jest bardziej zrównoważone. Zawsze lubię myślami przenosić się do innego świata. To dla mnie jak podróż - podsumowała.

Iga Świątek rozpoczęła w poniedziałek zmagania w turnieju China Open, pewnie pokonując Sarę Sorribes Tormo (55. WTA) 6:4, 6:3. Następnego dnia pokazała się z jeszcze lepszej strony, rozbijając Warwarę Graczową (47. WTA) 6:4, 6:1. W III rundzie rozegra hitowe starcie, w którym zmierzy się z Magdą Linette (25. WTA).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wiadomo już, że będzie to trzecie środowe spotkanie na korcie Lotus. Organizatorzy oznajmili, że mecz rozpocznie po godzinie 10:00 czasu polskiego. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie pomiędzy zawodniczkami.

Więcej o: