Opłaca się wygrywać w Pekinie. To dopiero III runda, a Świątek już zarobiła fortunę

Iga Świątek w drugiej rundzie turnieju w Pekinie pokonała 6:4, 6:1 Francuzkę Warwarę Graczową. Dzięki temu awansowała do trzeciej rundy, a także zapewniła sobie pokaźną nagrodę pieniężną. W kolejnej fazie dojdzie do "polskiego" meczu z Magdą Linette, którego stawką będzie nie tylko awans do ćwierćfinału, ale i jeszcze większa wypłata. Wiemy, ile do tej pory zarobiła Świątek w turnieju WTA 1000 w Pekinie.

Iga Świątek (2. WTA) po nieudanym starcie w turnieju w Tokio bierze udział w prestiżowych zawodach WTA 1000 w Pekinie. W pierwszej rundzie pokonała 6:4, 6:3 Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo (55. WTA), w kolejnej trafiła na Francuzkę Warwarę Graczową (47. WTA).

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk zapowiada starty w nowej dyscyplinie!

Tyle zarobiła Iga Świątek za awans do trzeciej rundy turnieju w Pekinie. Duża kasa

Pierwszy set układał się korzystnie dla Polki, która po dwóch break pointach prowadziła 4:1. Później straciła serwis, a po siódmym gemie było już tylko 4:3 dla niej. Jednak przewagę przełamania utrzymała do końca partii i wygrała 6:4. Na początku drugiego seta spadł deszcz, który uniemożliwił grę. Nie wpłynęło to negatywnie na Świątek, która wygrała 6:1.

Awans do trzeciej rundy w Pekinie oznacza, że Świątek ma zagwarantowaną nagrodę w wysokości 92,5 tysięcy dolarów, czyli przy obecnym kursie około 408 tys. złotych. Taką samą wypłatę ma zapewnioną Magda Linette (25. WTA), która będzie kolejną rywalką 22-latki. Zwyciężczyni tego spotkania awansuje do ćwierćfinału i zgarnie nagrodę w wysokości 185 tys. dol. (ok. 817 tys. zł).

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeszcze większe pieniądze czekają w kolejnych fazach. Za występ w półfinale otrzymuje się 402 tys. dol., czyli 1,77 miliona zł. Zawodniczka, która przegra w finale, dostanie 780 tys. dol. (3,44 mln zł), a triumfatorka imprezy 1,324 mln dol. (5,85 mln zł).

Iga Świątek - Magda Linette. Kiedy i o której "polski" mecz w Pekinie?

Wiadomo już, kiedy i o której zagrają w Pekinie Iga Świątek i Magda Linette. Mecz odbędzie się w środę 4 października i rozpocznie się najwcześniej o godzinie 10:00 czasu polskiego. Relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: