Znamy godziny meczów Świątek i Linette. Oto plan gier na poniedziałek

Iga Świątek i Magda Linette rywalizuję w turnieju China Open rozgrywanym w Pekinie. Druga z nich ma nawet już nawet pierwsze starcie za sobą, natomiast wiceliderka rankingu WTA jeszcze czeka na swoje otwierające spotkanie. Mimo to obie tenisistki zobaczymy na korcie w poniedziałek, a ze względu na różnicę czasową, kibice otrzymają sporą dawkę tenisa od samego rana.

Trwa turniej China Open, w którym pierwsze zwycięstwo odniosła już Magda Linette (WTA 25). Polka w I rundzie zmagań miała trudne zadanie, gdyż jej rywalką była Wiktoria Azarenka (WTA 17). Mimo porażki w pierwszym secie 5:7, w dwóch kolejnych nasza tenisistka dosłownie rozbiła przeciwniczkę, wygrywając 6:1, 6:2. Na swój pierwszy mecz w tym turnieju czeka jeszcze Iga Świątek (WTA 2), która zmierzy się z Sarą Sorribes Tormo (WTA 55). 

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk o freak fightach. Co za historia o Najmanie!

China Open. Wiadomo, kiedy i o której zagrają Iga Świątek i Magda Linette

Organizatorzy turnieju ogłosili plan gier na poniedziałek. Wynika z niego, iż niektórzy polscy kibice jeszcze przed wyjściem do pracy będą mieli okazję rozpocząć dzień od sporej dawki tenisa. Ze względu na różnicę czasową nasze tenisistki rozpoczną rywalizację już wczesnym rankiem. 

Jako pierwsza zaprezentuje się Iga Świątek. Jej mecz z Sarą Sorribes Tormo zostanie rozegrany jako drugi od godziny 5:00 czasu polskiego na korcie Lotus, po pojedynku Łesia Curenko (WTA 50) - Lin Zhu (WTA 33). Można zatem przewidywać, iż Polka i Hiszpanka rozpoczną rywalizację najwcześniej około godziny 7:00.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z kolei starcie II rundy Magdy Linette z Jennifer Brady (WTA 92) odbędzie się jako trzecie od godziny 6:30 czasu polskiego na korcie Moon, po meczach Xinyu Wang (WTA 38) - Wiera Zwonariowa (WTA 526) oraz Yue Yuan (WTA 147) - Jasmine Paolini (WTA 37). Zatem przypuszczalnie druga z naszych reprezentanta wyjdzie na kort najwcześniej chwilę przed godziną 11:00. 

Więcej o: