Kamery przyłapały Igę Świątek. Nagle wyciągnęła nożyczki [WIDEO]

Iga Świątek wróciła na światowe korty i w pierwszym meczu na WTA w Tokio ograła Mai Hontamę 6:4, 7:5. Polka w meczu nie uniknęła problemów, a jeden z nich kompletnie nie miał związku z jej grą. Na szczęście wiceliderka światowego rankingu miała ze sobą nietypowy dla tenisistów przedmiot, który pomógł jej opanować sytuację.

Iga Świątek (2. WTA) po odpadnięciu z US Open na początku września nie pojawiała się na światowych kortach. Polka dopiero teraz wróciła do gry w związku z turniejem WTA 500 w Tokio i rozpoczęła zmagania od zwycięstwa. W dwie godziny ograła reprezentantkę gospodarzy Mai Hontamę (148. WTA) 6:4, 7:5, ale nie całe spotkanie przebiegło po jej myśli. Świątek miała też problem pozasportowy. 

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Nietypowy przedmiot uratował Igę Świątek. Zawsze przygotowana 

Z pewnością największym problem Świątek w starciu z Hontamą było domknięcie meczu w drugim secie. Polka prowadziła 5:1, ale dała rywalce zgarnąć cztery kolejne gemy i doprowadzić do remisu. Finalnie wygrała partię 7:5, a cały mecz 2:0. Można spodziewać się, że w tym turnieju więcej nie przydarzy jej się taka sytuacja. 

Prawdopodobnie nie zobaczymy już również nietypowego problemu pozasportowego, z którym musiała zmagać się Świątek. Chodzi o uciążliwą metkę w koszulce, która przeszkadzała wiceliderce światowego rankingu podczas gry. Dość niespotykany problem udało się jednak szybko rozwiązać, ponieważ 22-latka najwyraźniej jest przygotowana na każdą ewentualność. 

Podczas jednej z przerw Świątek po prostu chwyciła za nożyczki i wycięła metkę z boku koszulki, a nietypowy dla wyposażenia tenisistów przedmiot po prostu schowała do torby. Kamery nie uchwyciły  momentu, w którym zawodniczka wyjmuje nożyczki, ale można przypuszczać, że te miała ze sobą od początku spotkania. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Iga Świątek przed kolejnym meczem zapewne będzie pamiętać, by wyciąć metki jeszcze przed pojawieniem się na korcie. Spotkanie ćwierćfinałowe wiceliderka światowego rankingu rozegra w piątek 29 września z Weroniką Kudiermietową (19. WTA). Godziny rozpoczęcia zmagań jeszcze nie ustalono.

Więcej o: