Tak wygląda drabinka Igi Świątek po awansie do ćwierćfinału w Tokio

Iga Świątek rozpoczęła zmagania na turnieju WTA w Tokio. W drugiej rundzie pokonała z problemami niżej notowaną Maię Hontamę. Tym samym awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Wieroniką Kudiermietową. Polka ma korzystny bilans z Rosjanką, ale schody zaczynają się w kolejnych etapach, a w szczególności w finale. Tak wygląda drabinka Świątek na zawodach w Tokio.

Iga Świątek (2. WTA) wróciła na korty po US Open. W środę Polka rozpoczęła rywalizację na turnieju WTA w Tokio. W drugiej rundzie zmierzyła się z Maią Hontamą (148. WTA). Nasza tenisistka miała spore problemy w pierwszym secie i została dwukrotnie przełamana. Mimo to zdołała wygrać 6:4. W drugiej partii ponownie miała kłopoty, ale finalnie również pokonała rywalkę 7:5. 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Iga Świątek zagra w kolejnej rundzie. Oto drabinka turnieju

Tym samym Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału. Tam zmierzy się z Wieroniką Kudiermietową (19. WTA). Do tej pory rywalizowała z nią czterokrotnie i za każdym razem była lepsza. Rosjanka wcześniej pokonała Kaylę Day (96. WTA) 6:3, 6:3. W przypadku awansu do półfinału Polka zagra z Jekatieriną Aleksandrową (21. WTA), Lindą Noskovą (44. WTA) lub Anastazją Pawluczenkową (86. WTA). 

Dużo trudniejsze zadanie może czekać Świątek w finale. W drugiej części drabinki znajdują się między innymi Caroline Garcia (10. WTA), Maria Sakkari (6. WTA) lub Daria Kasatkina (13. WTA). Każda z tych tenisistek może sprawić kłopoty wiceliderce rankingu WTA. Istnieje również szansa na starcie z Jessicą Pegulą (4. WTA). Amerykanka w świetny stylu rozpoczęła ten turniej i w drugiej rundzie wygrała bez najmniejszych problemów 6:1, 6:2 z Cristiną Bucsą (79. WTA). 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drabinka Igi Świątek na turnieju WTA w Tokio

  • Ćwierćfinał: Wieronika Kudiermietowa
  • Półfinał: Jekatierina Aleksandrowa/ Linda Noskova/ Anastazja Pawluczenkowa
  • Finał: Caroline Garcia/Maria Sakkari/ Daria Kasatkina/ Jessica Pegula/Anhelina Kalinina (28. WTA)/Misaki Doi (331. WTA)/Despina Papamichail (220. WTA)
Więcej o: