10 miesięcy i koniec. Polska tenisistka przerwała passę wstydu

10 miesięcy trwała fatalna passa porażek Urszuli Radwańskiej na światowych kortach, ale wreszcie została przerwana. 32-latka we wtorek 26 września przebrnęła kwalifikacje i awansowała do turnieju W25 w Santarem, gdzie już w środę rozpocznie zmagania w drabince głównej. Jej pierwszą rywalką będzie reprezentantka Portugalii Carla Tomai.

Urszula Radwańska już od długich miesięcy rywalizuje jedynie w turniejach rangi ITF, ale w nich nie radziła sobie najlepiej. Ostatni raz wygrała w lutym 2021 roku w Moskwie, a w ostatnich miesiącach notowała jedynie słabe wynik. Od listopada 2022 roku kontynuowała passę wstydu, którą wreszcie przerwała w portugalskim Santarem.

Zobacz wideo Probierz już zaimponował. W PZPN są zachwyceni

Urszula Radwańska przerwała fatalną passę. Polka wraca do formy?

Ostatni naprawdę dobry turniej wykonaniu Radwańskiej to zmagania ITF W60 w Calgary w listopadzie 2022 roku. Tam 32-latka dotarła do finału, gdzie przegrała 6:7(6), 5:7 z Robin Montgomery. Później Polka rozpoczęła fatalną passę kiepskich występów. 

W każdym kolejnym turnieju była w stanie wygrać co najwyżej jedno spotkanie. Odpadała w pierwszych i drugich rundach i szybko żegnała się ze zmaganiami. Na przykład we wrześniu tego roku przegrała już w pierwszej rundzie turnieju W80 w Le Neubourg. W portugalskim Santarem wreszcie się przełamała. 

Radwańska w turnieju W25 przebrnęła kwalifikacje. W pierwszym meczu pokonała Nadję Kolb 6:2, 6:2, a we wtorek 26 września pokonała Victorię Muntean 4:6, 6:2, 10:2 po tie-breaku. Tym samym awansowała do turnieju głównego i po dziesięciu miesiącach wreszcie zanotowała dwie wygrane z rzędu. Od tamtego czasu rozegrała aż 20 meczów

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Teraz Urszulę Radwańską czekają zmagania w pierwszej rundzie turnieju w Portugalii. W niej zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Carlą Tomai. Starcie zaplanowano na środę 27 września o godzinie 12:00. Rywalka Polki jest od niej 14 lat młodsza i dopiero tym meczem rozpocznie zmagania w Santarem.

Więcej o: