Głośne zaręczyny w świecie tenisa. Powiedziała "tak"

O Anastazji Potapowej ostatnio było głośno nie ze względu na sportowe wyniki, lecz prowokacyjne zachowania, jakich dopuściła się 22-latka. Wydaje się, że rosyjska tenisistka nie potrafi funkcjonować bez wywoływania kontrowersji. W niedzielę Potapowa pochwaliła radosną nowiną. W mediach społecznościowych ogłosiła zaręczyny z Aleksandrem Szewczenko. Sportsmenka do wpisu dołączyła zdjęcie, na którym pozowała z pierścionkiem.

O Anastazji Potapowej (27. WTA) w ostatnich kilku miesiącach zrobiło się bardzo głośno. Nie z powodu jej kapitalnej gry, lecz przez kontrowersyjne zachowanie. Rosjanka najpierw nie życzyła sobie ukraińskich flag wywieszonych na trybunach podczas jej meczu w Cincinnati. Później, mimo ostrzeżeń, na mecz z Jessicą Pegulą w Indian Wells wyszła w koszulce Spartaka Moskwa. To 10-krotny mistrz Rosji i 12-krotny mistrz ZSRR. 

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Rosyjska tenisistka nie ma jeszcze większych sukcesów tenisowych na swoim koncie. Na ten moment sięgnęła po tytuł Wimbledonu 2016 w grze pojedynczej dziewcząt oraz była finalistką US Open 2015 oraz French Open 2016 w grze podwójnej dziewcząt. We wrześniu wzięła udział w Guadalajarze, czyli pierwszej dużej imprezy od zakończenia US Open. 22-latka nie będzie dobrze wspominała tego turnieju. Rosjanka już po pierwszej rundzie odpadła z turnieju. Jej pogromczynią była Emiliana Arango (120. WTA).

Anastazja Potapowa i Aleksandr Szewczenko wezmą ślub

Anastazja Potapowa nie zamierza się jednak przejmować niepowodzeniami na korcie. W niedzielę 24 września tenisistka pochwaliła się zdjęciem w mediach społecznościowych z Aleksandrem Szewczenko. Na zdjęciu pozowała z pierścionkiem zaręczynowym. 22-latka przyjęła oświadczyny od sportowca i para wkrótce weźmie ślub.

 

Para poznała się w wieku dziewięciu lat podczas turnieju tenisowego. Później ich ścieżki nieustannie krzyżowały się na różnych imprezach sportowych, ale dopiero po Australian Open w 2022 roku zdali sobie sprawę, że ich związek to coś więcej niż przyjaźń. Szewczenko obecnie zajmuje 86. miejsce w rankingu ATP.

Jeszcze niedawno zagraniczne media rozpisywały się o tym, że Potapowa jest w związku z węgierskim tenisistą Martonem Fucsovicsem. Krążące plotki szybko zostały jednak zdementowane przez Rosjankę, która wówczas stwierdziła, że Fucsovics jest jej dobrym przyjacielem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA