Megyn Kelly poruszyła temat Novaka Djokovicia. "Całkowicie oczerniony"

Novak Djoković jest wybitnym tenisistą, ale także kontrowersyjną postacią, która nigdy nie boi się wyrażać swoich opinii, przez co wielu ludzi nie pała do niego sympatią. Tak było chociażby w przypadku odmowy przyjęcia szczepionki przeciwko chorobie COVID-19, przez co Serb stracił dwa turnieje wielkoszlemowe. Spadła na niego fala krytyki, ale jego stanowiska broni znana amerykańska dziennikarka. - Wielu w prasie pisało o nim jako o jakimś demonie - podkreśliła.

Niedawno Novak Djoković po pięciu latach przerwy ponownie wygrał US Open. Serb w finale nowojorskiej imprezy pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:3, 7:6(5), 6:3 i zanotował 24. wielkoszlemowy triumf. Ponadto wrócił na fotel lidera rankingu ATP, dopisując dwa tysiące punktów. Nie bronił żadnych punktów z powodu nieobecności dwanaście miesięcy wcześniej. 35-latek nie mógł pojawić się na kortach Flushing Meadows z powodu niezaszczepienia na COVID-19. Z tego powodu nie wystąpił także w ubiegłorocznym Australian Open.

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Novak Djoković jasno sprzeciwiał się przyjęcia szczepionki przeciwko chorobie wywoływanej przez jednego z koronawirusów. Serb powszechnie znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Tenisista jest bowiem zwolennikiem naturalnego leczenia czy też wierzył, że siłą umysłu można zmienić cząsteczki wody. - Naukowcy udowodnili, że cząsteczki znajdujące się w wodzie reagują na nasze emocje i słowa - stwierdził kiedyś. Promował również ludzi, którzy wierzyli w trampoliny mające moc uzdrawiania.

Znana dziennikarka stanęła w obronie Djokovicia. "Pisano o nim jak o jakimś demonie"

Nie wszyscy uznają postępowanie Novaka Djokovicia w kwestii szczepionek za negatywne i uważają wręcz, że wobec niego stosowano nagonkę. W obronie serbskiego tenisisty stanęła Megyn Kelly, znana amerykańska dziennikarka, którą na YouTube subskrybuje blisko 1,5 miliona użytkowników.

- Wiele osób ma złe doświadczenia ze szczepionkami. Djoković został całkowicie oczerniony. Wielu w prasie pisało o nim jako o jakimś demonie. Uważali, że to okropne, że ten elitarny sportowiec, który nie znał konsekwencji szczepionki, odmówił jej przyjęcia - powiedziała w programie "Megyn Kelly Show". - Pytaliśmy sportowców, prosiliśmy ludzi o podjęcie decyzji, ale oczernialiśmy ich ze względu na podjętą decyzję. Kiedy wybierzesz coś, czego nie akceptują, przyjdą po ciebie - dodała.

Novak Djoković przez brak przyjętej szczepionki przeciwko COVID-19 stracił ubiegłoroczne Australian Open oraz US Open, a także kilka turniejów rangi ATP Masters 1000 w Stanach Zjednoczonych. Większość państw zniosła już restrykcje antycovidowe i Serb może rywalizować na najważniejszych tenisowych imprezach.

Więcej o: