Oto drabinka WTA 500 w Tokio. Ogromna szansa dla Igi Świątek [DRABINKA]

Iga Świątek powraca do rywalizacji podczas turnieju WTA 500 w Tokio. Polka jest główną faworytką do triumfu, a ponadto jest rozstawiona z "jedynką" pod nieobecność Aryny Sabalenki. Wiemy już, z kim zmierzy się w drugiej rundzie zawodów, a ponadto znamy również jej potencjalne rywalki w kolejnych rundach. Najprawdopodobniej prawdziwe wyzwanie czeka na nią dopiero w finale. Oto jak wygląda drabinka Świątek.

Po 75 tygodniach Iga Świątek (2.) straciła niedawno pozycję liderki rankingu WTA. Polka postanowiła zrobić sobie przerwę od startów, dlatego zrezygnowała z udziału w WTA 1000 w Guadalajarze. Wydawało się, że nieobecność podczas meksykańskich zawodów będzie wiązała się z dużymi konsekwencjami, ale tak się finalnie nie stało. Powróci na kort już za kilka dni, kiedy rozpocznie zmagania w turnieju w Tokio.

Zobacz wideo

WTA 500 w Tokio. Wiemy, jak będzie wyglądała drabinka Igi Świątek

Kilka godzin temu potencjalnie najgroźniejsza rywalka Polki Jelena Rybakina (5. WTA) postanowiła wycofać się z turnieju. I choć argumentowała decyzję stanem zdrowia, to jeszcze nie tak dawno głośno wyrażała niezadowolenie z tego powodu, że nie przyznano jej wolnego losu w I rundzie, przez co do końca nie wiadomo, co było główną przyczyną rezygnacji.

Organizatorzy postanowili za to przekazać wolny los Idze Świątek, która wiemy już, że w drugiej rundzie zmagań zagra z Mai Hontamą (148. WTA). Japonka pokonała w poniedziałek wyżej rozstawioną rodaczkę Nao Hibino (92. WTA) 6:2, 6:4, czym potwierdziła dobrą formę zaprezentowaną w wygranych kwalifikacjach.

Jeśli Polce uda się pokonać rywalkę, to w ćwierćfinale może trafić na Wieronikę Kudiermietową (17. WTA), Kaylę Day (96. WTA) lub Harriet Dart (149. WTA). Dużo większe wyzwanie może czekać na nią w półfinale, w którym potencjalnie może zmierzyć się z m.in. z Liudimiłą Samsonową (22. WTA), Donną Vekić (20. WTA) czy też Jekateriną Aleksandrową (20. WTA).

Gdyby naszej zawodniczce udało się dotrzeć do finału, to tam musiałaby pokonać już rywalkę ze ścisłej czołówki. Do tego grona należą m.in. Jessica Pegula (4. WTA), Maria Sakkari (6. WTA) czy też Carolina Garcia (10. WTA).

Drabinka Igi Świątek w Tokio:

  • II runda - Mai Hontama
  • Ćwierćfinał - Wieronika Kudiermietowa/Kayla Day/Harriet Dart
  • Półfinał - Liudimiła Samsonowa/Jekaterina Aleksandrowa/Donna Vekić/Linda Noskova/Anastazija Pawliuczenkowa/AnnaKalinskya
  • Finał - Jessica Pegula/Maria Sakkari/Caroline Garcia/Daria Kasatkina/Petra Martić/Marta Kostyuk/Cristina Bucsa

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Starcie Świątek - Hontama odbędzie się najprawdopodobniej w środę (27.07) lub nawet w czwartek (28.09).

Więcej o: