Znamy pierwszą rywalkę Igi Świątek w Tokio!

Iga Świątek poznała pierwszą przeciwniczkę na turnieju w Tokio. Wiceliderka rankingu WTA w drugiej rundzie zmagań zmierzy się z kwalifikantką Maią Hontamą, która pokonała 6:2, 6:4 swoją rodaczkę Nao Hibino. Starcie Polki z Japonką zaplanowano na środę 27 września. Świątek dzięki dobrej postawie na imprezie w Tokio może przybliżyć się w rankingu WTA do Aryny Sabalenki. Białorusinka nie zdecydowała się na start.

Iga Świątek powraca do rywalizacji po kilku tygodniach przerwy. Ostatnio oglądaliśmy Polkę na zmaganiach w US Open. Później miała wystąpić jeszcze w Guadalajarze, ale zrezygnowała ze startu, aby oszczędzać organizm. Teraz czekają ją zmagania w Tokio, gdzie po raz ostatni rywalizowała dwa lata temu na igrzyskach olimpijskich. 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Iga Świątek zagra z reprezentantką gospodarzy

W poniedziałkowe wczesne popołudnie czasu polskiego Iga Światek poznała pierwszą przeciwniczkę na turnieju w Tokio. Będzie nią kwalifikantka Mai Hontama (143. WTA), która pokonała dość niespodziewanie Nao Hibino (92. WTA). 

Hontama do zwycięstwa w pierwszym secie potrzebowała zaledwie 28 minut. Jej rywalka zdołała ugrać tylko dwa gemy. Z kolei druga partia rozpoczęła się lepiej dla Hibino, która po niecałym kwadransie prowadziła już 3:0. Wtedy Hontama wzięła się za odrabianie strat i zdołała doprowadzić do wyrównania. W kolejnych gemach również nie dała szans rywalce i ostatecznie wygrała seta 6:4, a cały mecz 2:0.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Iga Świątek w przeszłości ani razu nie mierzyła się z Hontamą. Będzie to ich premierowe starcie. Jeśli chodzi o Japonkę, to jej największym sukcesem jest start w Wimbledonie w ubiegłym roku. Dotarła tam do drugiej rundy zmagań.

Mecz Igi Świątek z Maią Hontama odbędzie się w środę 27 września. Dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana. 

Maia Hontama - Nao Hibino 2:0 (6:2, 6:4)

Więcej o: