Tak Japonia "przywitała" Igę Świątek. Kuriozalne sceny [WIDEO]

Iga Świątek po dłuższej przerwie wraca gry. Nasza najlepsza tenisistka już jest w Japonii, gdzie przygotowuje się do turnieju WTA 500 w Tokio. Okazuje się, że ma w tym kraju całą rzeszę fanów. Ci nie odstępują jej na krok. W mediach społecznościowych ukazało się nagranie, które wiele mówi o popularności Polki. Specjalnie dla niej trzeba było wynająć ochroniarzy.

Iga Świątek (2. WTA) musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Po raz pierwszy od półtora roku nie przystąpi do turnieju WTA z pozycji liderki światowego rankingu. Od czasu, gdy przegrała w 1/8 finału US Open z Jeleną Ostapenko (16. WTA), a na światowych listach wyprzedziła ją Aryna Sabalenka (1. WTA) Polka nie brała udziału w żadnych turniejach. Po trzytygodniowej przerwie powróciła i z miejsca wywołała furorę.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Męcząca popularność. Japończycy przydzielili Idze Świątek ochronę

Nasza tenisistka udała się do Japonii, gdzie już rozpoczął się turniej rangi WTA 500. Świątek rozpocznie go od drugiej rundy i wciąż czeka na pierwszą rywalkę. Będzie nią reprezentantka gospodarzy - Mai Hontoma (148. WTA) lub Nao Hibino (92. WTA). Jak na razie 22-latka skupia się więc na treningu, choć i to w pewnym sensie może być trudne.

Wszystko przez szalejących za Igą japońskich kibiców. Wielu z nich tylko czyha pod kortami treningowymi, by zobaczyć swoją idolkę, dostać autograf lub zrobić z nią zdjęcie. Jeden z fanów pochwalił się w mediach społecznościowych otrzymanym od niej podpisem. Udostępnił także wideo, na którym widać wręcz kuriozalne sceny.

Świątek szybkim krokiem przechodzi na nim obok kortów, a po lewej i prawej stronie podążają wraz z nią dwaj ochroniarze. Za ich plecami idzie jeszcze jeden, a za nim ciągnie się spora grupa ludzi. Nagle w kierunku tenisistki podbiega dwójka z nich, zapewne prosić o autograf. Zostają jednak skutecznie odepchnięci przez ochronę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Dla Świątek popularność z pewnością ma prawo być męcząca, ale gdy już kibice przebiją się przez ochronę, okazuje im sporo życzliwości. Wcześniej pojawiły się również filmiki, na których cierpliwie podpisuje przyniesione pamiątki i poświęca czas na wspólne zdjęcia.

Więcej o: