Wszystko jasne! Wiemy, z kim Linette zagra w finale

Magda Linette wygrała 6:2, 6:3 z Julią Putincewą i awansowała do finału WTA 250 w Guangzhou. Polka spokojnie czekała na kolejną przeciwniczkę, którą wyłoniło starcie Xiyu Wang - Greet Minnen. Ostatecznie to Chinka bez większych problemów triumfowała 6:3, 6:4 i w sobotę powalczy o tytuł. Z pewnością będzie jej sprzyjać żywiołowy doping publiczności.

Magda Linette (27. WTA) znakomicie prezentuje się w WTA 250 w Guangzhou. Polka zameldowała się w półfinale turnieju, tracąc po drodze zaledwie jednego seta. Na tym etapie rywalizacji zmierzyła się z Julią Putincewą (81. WTA). Nasza tenisistka nie dała żadnych szans rywalce i zwyciężyła 6:2, 6:3, dzięki czemu już w sobotę zagra o pierwszy tytuł w tym sezonie. Kibice z niecierpliwością oczekiwali informacji, kto będzie jej przeciwniczką. Tą wyłoniło spotkanie Greet Minnen (68. WTA) z Xiyu Wang (88. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Magda Linette poznała rywalkę. To Xiyu Wang. Chinka bez trudu odprawiła Minnen

Mecz rozpoczął się od dwóch przełamań, po jednym na korzyść każdej z zawodniczek. Później miały one kilka break pointów, ale nie były w stanie ich wykorzystać aż do szóstego, a zarazem kluczowego gema. Wówczas to Belgijka straciła własne podanie, co przesądziło o losach rywalizacji. Nie była bowiem w stanie odrobić straty do Chinki, która ostatecznie wygrała 6:3.

Z kolei druga partia zaczęła się katastrofalnie dla Minnen. Już na starcie została dwukrotnie przełamana. I choć później udało jej się też wygrać przy serwisie rywalki, to dokonała tego tylko raz. Tym samym ta partia także zakończyła się zwycięstwem Wang 6:4 i w całym meczu 2:0. 

Linette będzie faworytką sobotniego finału

To właśnie Chinka będzie przeciwniczką Linette w finale. Faworytką starcia będzie jednak Polka, o czym świadczy nie tylko pozycja w rankingu - panie dzieli aż 61 miejsc, ale i bilans bezpośrednich spotkań. Jak dotąd obie zawodniczki tylko raz zmierzyły się na korcie, miało to miejsce w ćwierćfinale turnieju Hua Hin w 2020 roku. I mimo że Linette przegrała pierwszego seta 2:6, to udało się jej się odwrócić losy rywalizacji i w kolejnych partiach była niemal bezbłędna, wygrywając 6:3, 6:3. Co więcej, Polka triumfowała wówczas w całej imprezie.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Dużym utrudnieniem mogą być jednak kibice, którzy z pewnością nie będą sprzyjać naszej zawodniczce. W końcu w wielkim finale zagra ich rodaczka. Mecz Linette z Wang zaplanowano na sobotę 23 września na godzinę 9:00 czasu polskiego

Więcej o: