Koszmarne sceny w turnieju WTA. Od razu ruszyli z pomocą [WIDEO]

O trudnych warunkach atmosferycznych w chińskim Guangzhou przekonywała się już Magda Linette, która w środę musiała rywalizować w 40-stopniowym upale. Polka jest już w półfinale turnieju i zmierzy się Julią Putincewą. Kazaszka w drodze do tego etapu imprezy mierzyła się między innymi z 20-letnią Clarą Tauson. Dunka jest wielką nadzieją tenisa, ale to spotkanie musiała przedwcześnie zakończyć z powodu problemów zdrowotnych. Kort opuszczała na wózku.

Od poniedziałku trwa turniej WTA 250 w chińskim Guangzhou, w którym rozstawiona z numerem jeden jest Magda Linette (27. WTA). Polska tenisistka od styczniowego półfinału Australian Open nie notowała dobrych wyników, ale azjatycki klimat wyjątkowo jej służy. To na tym kontynencie doszła do czterech z pięciu swoich finałów WTA. 

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja

To potwierdza się również w tym tygodniu, gdyż Magda Linette jest już w półfinale. W czwartek pokonała 7:5, 7:6(6) Hiszpankę Rebekę Masarovą, mimo że rywalka w pierwszym secie miała aż trzy piłki setowe z rzędu przy swoim serwisie

Trudne warunki do gry w tenisa. Mierzyła się z nimi Linette. 20-latka padła na kort

W Guangzhou polska tenisistka gra bardzo dobrze, mimo ekstremalnie trudnych warunków atmosferycznych. Poznanianka doświadczyła tego w środę w konfrontacji z Darią Saville. Spotkanie z powodu upału zostało opóźnione o kilkanaście minut. W momencie jego rozpoczęcia temperatura przy korcie sięgała nawet około 40 stopni.

Później na tym samym obiekcie rywalizowała Julia Putincewa - najbliższa rywala Linette w półfinale - z Clarą Tauson. Spotkanie zostało przedwcześnie zakończone na początku trzeciego seta, po tym jak 20-letnia Dunka nagle padła na kort. Od razu pojawiła się obok niej pomoc medyczna, a rywalka pomagała okryć ją zimnymi ręcznikami. Tenisistka niestety nie zdołała wrócić do gry. Kort opuszczała na wózku inwalidzkim. Najpewniej powodem jej złego stanu zdrowia był olbrzymi upał. 

Obie zawodniczki były wówczas świeżo po bardzo wyczerpującym drugim secie, w którym górą była Julią Putincewa. 81. zawodniczka świata po blisko 80 minutach rywalizacji okazała się lepsza w tiebreaku 7:5. Pierwszą partię 6:3 wygrała Tauson. Dla 20-letniej Dunki to kolejne problemy zdrowotne, które hamują rozwój jej sporego talentu. 

W 2016 roku, jako trzynastolatka, została najmłodszą w historii mistrzynią swojej ojczyzny w grze pojedynczej, pobijając tym samym rekord Caroline Wozniacki. Trzy lata później wygrała juniorski Australian Open. Była numer jeden młodzieżowych rankingów w zawodowym tenisie jeszcze nie zdołała przebić się do światowej czołówki. Wygrała dwa turnieje WTA. Oba dwa lata temu. Najwyżej była notowana na 33. miejscu.

Natomiast Julia Putincewa w późniejszym ćwierćfinale 6:4, 6:7(6), 6:0 pokonała Tatjanę Marię i o finał turnieju w Guangzhou zagra z Magdą Linette.

Więcej o: