Absolutny pokaz klasy Magdy Linette. Walczyła nie tylko z rywalką

Opóźniany start meczu, blisko 40 stopni Celsjusza przy korcie - to wszystko nie przeszkodziło Magdzie Linette w wygranej 6:0, 7:6(0) w drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Guangzhou z Australijką Darią Saville. Polka rozstawiona jest w chińskich zawodach z numerem jeden i poza zmaganiami singlowymi występuje jeszcze w deblu w parze z Japonką Moyuką Uchijimą.

W pierwszym meczu turnieju WTA 250 w chińskim Guangzhou rozstawiona z numerem jeden Magda Linette (27. WTA) wygrała 6:7(4), 6:0, 6:2 z Brytyjką Jodie Burrage (91. WTA). Już w tamtym spotkaniu obu zawodniczkom doskwierały warunki atmosferyczne - wysoka temperatura oraz wilgotność. Podobnie było przy okazji środowego meczu z Australijką Darią Saville (264. WTA), które z powodu upału było opóźnione o kilkanaście minut. W momencie rozpoczynania tej rywalizacji temperatura w Guangzhou wynosiła 35 stopni Celsjusza, a przy korcie sięgała nawet około 40 stopni.

Zobacz wideo Piotr Lisek stoczy dwie walki na jednej gali? "Jeśli wam będzie mało..."

Magda Linette z awansem do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Guangzhou

Pierwszy set meczu Linette z Saville był kontynuacją gry Polki z poniedziałkowego spotkania. Wtedy wygrała 12 z ostatnich 14 gemów. Pierwszą partię z Australijką zwyciężyła 6:0, chociaż wynik nie do końca odzwierciedla wyrównanej gry w każdym z gemów. Tylko w jednym z nich nie było breakpointu. Linette była precyzyjniejsza i zachowywała więcej zimnej krwi w kluczowych piłkach, co pozwoliło jej zafundować tenisowego bajgla, czyli wygrać seta bez straty gema.

Drugi set był jednak całkowitą przeciwnością pierwszego. Przełamania z obu stron (trzy ze strony Linette i dwa autorstwa Saville) i kluczowa obrona przez Linette dwóch break pointów przy stanie 5:5. Ostatecznie do wyłonienia wygranej w tym secie potrzebny był tie-break. W tym Polka nie dała jakichkolwiek szans rywalce i wygrała go 7-0, a cały mecz 6:0, 7:6(0). 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

W ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Guangzhou Poznanianka zagra z turniejową piątką Hiszpanką Rebeką Masarovą (64. WTA). Linette występuje też w zmaganiach deblowych. Jeszcze dzisiaj w ćwierćfinale w parze z Moyuką Uchijimą zagra przeciwko duetowi Xinyu Jiang - Hanyu Guo.

Więcej o: