Wielki mecz Magdaleny Fręch. Miazga w zemście. Czas na Rosjankę

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Polka po bardzo dobrym meczu pokonała 6:1, 6:2 Camilę Osorio i w ten sposób odpłaciła się jej za niedawną porażkę w San Diego.

Magdalena Fręch (66. WTA) ostatnio rywalizowała w turnieju w San Diego. Tam odpadła już w pierwszej rundzie po trzysetowym (3:6, 6:1, 4:6) spotkaniu z Kolumbijką Camilą Osorio (67. WTA). Okazja do rewanżu nadarzyła się bardzo szybko.

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Magdalena Fręch zrewanżowała się Camili Osorio. Zdecydowana wygrana w Guadalajarze

Obie zawodniczki trafiły na siebie w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Mecz zaczął się od przewagi Polki, która wygrała gem przy własnym podaniu, a potem miała break point. Osorio zdołała się obronić, a w kolejnym gemie miała aż trzy szanse na przełamanie, tyle że żadnej nie wykorzystała. Fręch nie zrobiła tego błędu i po wykorzystaniu pierwszego break pointu wyszła na prowadzenie 3:1.

W kolejnych dwóch gemach obie zawodniczki miały po dwa break pointy i znów to Fręch była skuteczniejsza, przez co zrobiło się już 5:1. A po chwili wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała partię 6:1.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W drugim secie 25-latka dalej radziła sobie bardzo dobrze. W trzecim gemie zacięcie dążyła do przełamania, ale przeciwniczka nie dawała za wygraną i równie dobrze sama mogła zapunktować. Ostatecznie Polka wykorzystała trzeci break point, dzięki czemu objęła prowadzenie 2:1. Po kolejnym przełamaniu było 4:1, lecz Osorio nie poddawała się i zaliczyła przełamanie powrotne. Jednak w dwóch kolejnych gemach wygrała tylko jedną wymianę i przegrała set 2:6.

Magdalena Fręch - Camila Osorio 6:1, 6:2

Następną rywalką Magdaleny Fręch będzie Rosjanka Jekatierina Aleksandrowa (20. WTA), która w pierwszej rundzie zawodów w Guadalajarze miała wolny los.

Więcej o: