Była liderka rankingu WTA szykuje się do wielkiego powrotu. Na dodatek w Polsce

Angelique Kerber podjęła pierwsze kroki, by wrócić do rywalizacji podczas Australian Open 2024. Znalazła już szkoleniowca i rozpoczęła treningi. Jak przekazał niemiecki "Bild", 35-latka nie przygotowuje się jednak do powrotu w ojczyźnie, a wybrała zupełnie inny kierunek - symboliczny.

Po raz ostatni Angelique Kerber pojawiła się na korcie podczas Wimbledonu 2022. Wówczas w III rundzie musiała uznać wyższość Elise Mertens 4:6, 5:7. Po tym turnieju Niemka z polskimi korzeniami ogłosiła, że zostanie mamą i zawiesiła karierę. - Naprawdę chciałam zagrać w US Open, ale ostatecznie zdecydowałam, że dwóch na jednego to po prostu nieuczciwa rywalizacja - żartowała. W lutym tego roku Kerber urodziła córeczkę Lianę i już przygotowuje się do powrotu na kort. Okazuje się, że wybrała też dość symboliczne miejsce do treningów.

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Angelique Kerber przyjechała do Polski. To tutaj przygotowuje się do wielkiego powrotu na kort

- Kiedy wrócę na kort? W 2024 roku z jasnym celem gry w Australian Open. Dotyczy to również turniejów przygotowawczych w Australii oraz może wystąpię w United Cup w barwach Niemiec. Powrót do rywalizacji wielkoszlemowej w Melbourne byłby niczym sen - zapowiedziała 35-latka.

Wydaje się, że przygotowania do wielkiego powrotu idą już pełną parą. Jak donosi portal tennisuptodate.com, Kerber znalazła nowego/starego trenera. Został nim Torben Beltz, który jeszcze do niedawna prowadził Anett Kontaveit. To właśnie ten szkoleniowiec współpracował z Niemką, kiedy została numerem jeden tenisa, a więc w 2016 roku. 

- Przed porodem radziłam sobie w tourze bez trenera. Jednak jasne stało się dla mnie, że potrzebuję go, jeśli chce wrócić do rywalizacji - podkreśliła Kerber. Co więcej, Niemka rozpoczęła już treningi pod okiem szkoleniowca. Według "Bilda" tenisistka ćwiczy w Akademii Tenisowej "Angie", której jest właścicielką. Obiekt zlokalizowany jest w podpoznańskim Puszczykowie w województwie wielkopolskim. To właśnie stąd pochodzi jej rodzina, a sama Kerber ma tutaj dom. Co więcej, to właśnie w Poznaniu Kerber urodziła swoją córeczkę. 

Caroline Woźniacki jest inspiracją dla Kerber. Chce powrotu w wielkim stylu

Jak przyznała Niemka, chce ona wrócić w wielkim stylu do touru, podobnie jak uczyniła to jej przyjaciółka, Caroline Woźniacki. Dunka, która także ma polskie korzenie, po urlopie macierzyńskim zagrała w tegorocznym US Open, gdzie dotarła do 1/8 finału. W nim ostatecznie przegrała z Coco Gauff.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl 

Angelique Kerber jest zdecydowanie najlepszą niemiecką tenisistką ostatnich lat. Była liderka światowego rankingu ma w dorobku trzy tytuły wielkoszlemowe. W 2016 roku wygrała Australian Open i US Open, a dwa lata później dołożyła kolejne trofeum - tym razem na Wimbledonie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA