Ta mina mówi wszystko. Linette poza US Open. Bolesna porażka

Magda Linette i Bernarda Pera nie zagrają w półfinale turnieju deblistek na wielkoszlemowym US Open. W ćwierćfinale polsko-amerykańska para przegrała z amerykańsko-brazylijskim duetem Jennifer Brady / Luisa Stefani 6:7(1), 6:3, 3:6.

Mecz zaczął się od bardzo dobrych, ale też bardzo równych gemów. Mimo to aż do siódmego gema nie tylko nie mieliśmy przełamań, ale też break pointów. Pierwszą szansę na odebranie serwisu rywalkom wykorzystały Magda Linette i Bernarda Pera.

Polsko-amerykańska para wyszła na prowadzenie 4:3, po czym utrzymała swoje podanie i była o krok od zwycięstwa w secie. Tym bardziej że przy stanie 5:3 i serwisie pary Jennifer Brady / Luisa Stefani mieliśmy równowagę. Amerykanka i Brazylijka najpierw jednak utrzymały podanie, a potem zaczęły grać niemal bezbłędnie.

Przy stanie 5:4 serwowała Linette, jednak nasza zawodniczka nie utrzymała podania. Polka zakończyła gema słabym smeczem w pół siatki, przez co Brady i Stefani doprowadziły do remisu. Ten utrzymał się do stanu 6:6, przez co set rozstrzygnął się w tie-breaku. Ten niestety nie miał historii. Niestety, bo Linette i Pera przegrały go 1:7.

Drugi set również lepiej zaczął się dla Linette i Pery. Polka i Amerykanka już w drugim gemie przełamały serwis Brady, a chwilę później utrzymały swoje podanie, obejmując prowadzenie 3:0. To prowadzenie mogło być nawet wyższe. Mogło, jednak Linette i Pera w czwartym gemie nie wykorzystały dwóch break pointów.

Przy stanie 3:1 Polka i Amerykanka otrzymały ostrzeżenie i same musiały bronić jednego break pointa. Udało im się jednak utrzymać podanie i objąć prowadzenie 4:1. Kiedy wydawało się, że Linette i Pera pewnie zmierzają po drugiego seta, znów pojawiły się problemy.

Linette i Pera odpadły z turnieju deblistek na US Open

W siódmym gemie "polska" para została przełamana. Pera w jednym gemie popełniła dwa błędy serwisowe, Linette uderzała po autach, co sprawiło, że polsko-amerykańska para straciła serwis i było już tylko 4:3.

Na szczęście dla nich to przełamanie nie okazało się szczególnie bolesne. Już w kolejnym gemie Linette i Pera przełamały serwis Stefani i objęły prowadzenie 5:3. Tak samo jak w pierwszej partii przy tym stanie serwowała Linette. I znów Brady i Stefani miały break pointa. Tym razem jednak szansy nie wykorzystały, a Polka i Amerykanka wygrały seta 6:3.

Decydujący set, tak samo jak poprzednie dwa, też zaczął się doskonale dla Linette i Pery, które już w pierwszym gemie przełamały rywalki przy serwisie Stefani. Czy to był początek serii polsko-amerykańskiej pary? Nie. Zdecydowanie nie.

Kolejne cztery gemy wygrały bowiem Brady i Stefani. Po tym jak Linette i Pera przełamały rywalki, wygrały tylko jeden z trzynastu kolejnych punktów. W efekcie Polka i Amerykanka dwukrotnie straciły podanie i dwa razy nie potrafiły odebrać go przeciwniczkom. Wynik 1:4 okazał się już nie do odrobienia. W tym spotkaniu więcej przełamań nie było, przez co Brady i Stefani wygrały mecz 7:6(1), 3:6, 6:3.

To druga w tym turnieju porażka Linette z Brady. Polka uległa Amerykance też w 2. rundzie turnieju singlistek. W półfinale turnieju deblistek Brady i Stefani zagrają ze zwyciężczyniami meczu Laura Siegemund / Wiera Zwonariowa - Wiktoria Azarenka / Beatriz Haddad Maia. To spotkanie jednak dopiero w środę w sesji dziennej. Półfinały kobiecego debla zostaną rozegrane w piątek, a finał w niedzielę.