Niepokojąca tajemnica na US Open. Padają jak muchy. Dotknięta rywalka Świątek

Wielu zawodników podczas tegorocznego US Open skarży się na problemy zdrowotne. Coraz więcej mówi się o tajemniczym wirusie, który panuje na Flushing Meadows. Z bólami brzucha w środę mierzyli się Dominic Thiem czy też Christopher Eubanks.

Od kilku dni na kortach Flushing Meadows odbywa się ostatni tegoroczny turniej wielkoszlemowy US Open. Impreza w Nowym Jorku zwykle toczy się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Co prawda temperatura rzadko przekracza 30 stopni Celsjusza, ale panuje tam bardzo duża wilgotność, przekraczająca 70%.

Zobacz wideo Sochan: Byłem w szoku, że wszyscy tak ciepło mnie przyjęli

Tajemnicza choroba podczas US Open? Zawodnicy padają jak muchy. Dotknięta rywalka Świątek

Nie dość, że pogoda nie ułatwia rywalizacji, często wielogodzinnej, to dochodzą informacje, że w ośrodku panuje tajemniczy wirus, który atakuje tenisistów. Najpierw jego ofiarą była Ons Jabeur, światowa piątka, która miała ogromne problemy zdrowotne w starciu z Camilą Osorio. Tunezyjka w mękach wygrała 7:5, 7:6(4), mając trudności z oddychaniem.

"Za pięć dwunasta" z turnieju wycofał się Emil Ruusuvuori, który miał grać z Andriejem Rublowem. Fin był obecny z Nowym Jorku, ale nie mógł wyjść na kort z powodu "złego samopoczucia i choroby" - jak sam przekazał. Problemy żołądkowe dotknęły natomiast Dominica Thiema oraz Christophera Eubanksa. Austriak musiał ostatecznie wycofać się z w trakcie meczu drugiej rundy przeciwko Benowi Sheltonowi, skarżąc się na ból brzucha. Widziano go także wymiotującego przed rozpoczęciem spotkania.

Natomiast Amerykanin Chris Eubanks z chorobą dokończył mecz z Benjaminem Bonzim, ale w pewnym momencie czwartego seta musiał niespodziewanie zbiec z kortu do toalety, za co udzielono mu ostrzeżenie. Ostatecznie Francuz pokonał go 7:6, 2:6, 6:2, 7:6. Wydarzenie to wprawiło w zakłopotanie wielu fanów tenisa, którzy wyrazili swoje zdziwienie oraz obawy w mediach społecznościowych.

Z reprezentantów Polski w turnieju dalej gra Iga Świątek i Hubert Hurkacz, który w czwartek rozegra swój mecz drugiej rundy. Z imprezą pożegnały się już Magdalena Fręch oraz Magda Linette

Więcej o: