Pogoda torpeduje US Open. Ważna informacja o meczu Igi Świątek

Pogoda torpeduje zmagania na US Open. W środę nad Nowym Jorkiem pojawiły się deszczowe chmury i mogą pojawić się problemy z rozegraniem spotkań. Wiadomo już co z meczem Igi Świątek, który ma rozpocząć się po godz. 18:30 czasu polskiego.

W środę 30 sierpnia na kortach w Stanach Zjednoczonych powinny rozpocząć się mecze drugiej rundy US Open. Powinny, bo szyki organizatorów może pokrzyżować pogoda. Mamy najnowszy raport z Nowego Jorku!

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

US Open zostanie storpedowany? Wiemy, co z meczem Igi Świątek!

Od rana w Nowym Jorku pada. Mecze powinny rozpocząć się około 17:00 czasu polskiego, czyli 11:00 czasu lokalnego. Jeśli nie przestanie padać, to niektóre z nich mogą zostać przełożone. Powodem brak zadaszenia nad większością kortów. 

Szczęście ma Iga Świątek (1. WTA), która zagra na korcie im. Louisa Armstronga, który jest zadaszony. To oznacza, że spotkanie Polki z Darią Saville (322. WTA) rozpocznie się zgodnie z planem - po 18:30 czasu polskiego!

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Przed meczem liderki światowego rankingu odbędzie się mecz Elise Mertens (32. WTA) i Danielle Collins (34. WTA). Po nim rozpocznie się starcie Polki z Australijką. 

Dla Świątek będzie to drugi mecz na tym turnieju. W pierwszej rundzie pewnie pokonała 6:0, 6:1 Szwedkę Rebeccę Peterson (92. WTA). Z kolei Saville rozprawiła się w premierowym spotkaniu z Amerykanką Clervie Ngounoue (494. WTA)

Faworyką będzie rzecz jasna Polka, choć eksperci przestrzegają przed tym spotkaniem. - Choć Świątek wygrała jedyne ich bezpośrednie starcie 6:3, 6:3 w Adelajdzie 2022, to światowy numer jeden będzie musiała zachować ostrożność - pisze oficjalna strona WTA przed meczem II rundy US Open. Początek starcia po 18:30 - relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji.

Więcej o: