Dwukrotna zwyciężczyni US Open poza turniejem. Pokonała ją 17 lat młodsza rywalka

Wielkie święto zepsute. Venus Williams przegrała z Greet Minnen 1:6, 1:6 w I rundzie US Open w swoim setnym występie na kortach amerykańskiego Wielkiego Szlema. Tym samym nie wykorzystała dzikiej karty przyznanej przez organizatorów.

Venus Williams (410. WTA) pomimo 43 lat wciąż próbuje swoich sił w najważniejszych turniejach tenisowych. Sześciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych przystąpiła do zmagań w domowym US Open, dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów. W pierwszej rundzie rozegrała jubileuszowe setne spotkanie na nowojorskich kortach. 

Zobacz wideo Prezes Polskiego Związku Kajakowego ocenia występy Polaków na mistrzostwach świata. "Jest mały niedosyt"

Venus Williams pokonana w I rundzie US Open. Wielkie święto i klapa

Williams w pierwszej rundzie spotkała się z wyżej notowaną Greet Minnen (97. WTA). Belgijka do drabinki głównej turnieju weszła drogą kwalifikacji, gdzie bez większych problemów wygrała trzy spotkania. To właśnie 17 lat młodsza zawodniczka była faworytką starcia, chociaż Williams w przeszłości wygrała US Open dwukrotnie w grze pojedynczej. 

Już od początku meczu widać było wyraźną różnicę formy. Minnen ogrywała rywalkę szybkością i wytrzymywała kondycyjnie trudne momenty. Dzięki temu dwukrotnie przełamała Williams i sama wygrała dwa podania, a na tablicy wyników widniało 4:0. Amerykance nie można odmówić zaangażowania, bo przy serwisach rywalki miała aż pięć break pointów, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Stać ją było tylko na wygranie jednego serwisu do stanu 4:1. Po nim przegrała dwa kolejne gemy i set padł łupem Minnen. 

Druga partia wyglądała niemal bliźniaczo do pierwszej, ale Williams znacznie opadła z sił. Dwa razy dała się przełamać, przez co rywalka wyszła na prowadzenie aż 5:1, oddając tylko pięć punktów. 43-latkę było stać na wygranie honorowego gema do stanu 5:1, ale w kolejnym Minnen wykorzystała drugą piłkę meczową i całe spotkanie wygrała 2:0 w zaledwie godzinę i 15 minut. 

Niewykluczone, że Venus Williams w I rundzie pożegnała się ze swoim ostatnim US Open w karierze po rozegraniu stu spotkań. Na kortach w Nowym Jorku wygrywała w 2000 i 2001 roku w grze pojedynczej, a w 1999 i 2009 w grze podwójnej. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki wygranej z legendą Greet Minnen zameldowała się w drugiej rundzie, gdzie w piątek zmierzy się z Sachią Vickery (204. WTA). Amerykanka również przebrnęła kwalifikacje, a w pierwszej rundzie sensacyjnie pokonała Donnę Vekić (22. WTA) 2:6, 7:5, 6:2. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.