Oto drabinka Igi Świątek po drugim dniu US Open. Same kapitalne wieści

Iga Świątek pewnie zameldowała się w II rundzie US Open, w której zmierzy się z Darią Saville. Na kolejnych etapach rywalizacji będą czekać na nią trudne rywalki, choć na pierwszą tenisistkę z TOP 10 może trafić dopiero na etapie ćwierćfinału. Dodatkowo z turniejem pożegnało się już kilka silnych zawodniczek. Oto drabinka Świątek do finału.

Iga Świątek (1. WTA) kapitalnie rozpoczęła obronę tytułu w US Open. W I rundzie bez większych problemów rozprawiła się z Rebeccą Peterson (86. WTA) 6:0, 6:1. "Cieszy wysoka forma naszej tenisistki od początku turnieju w Nowym Jorku. (...) Szybko zaadaptowała się do warunków panujących na US Open: kortów, piłek i pogody" - zauważył Dominik Senkowski ze Sport.pl. W kolejnym meczu Polka zmierzy się z Darią Saville (322. WTA). Mimo że za nami dopiero dwa dni zmagań to już doszło do sporych sensacji, które wpłynęły też na drabinkę 22-latki.

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Drabinka Świątek do finału US Open. Trzy silne zawodniczki poza turniejem. Potencjalnie groźna rywalka w ćwierćfinale 

Z rywalizacji dość niespodziewanie odpadły dwie groźne rywalki. Mowa o Marii Sakkari (8. WTA) i Caroline Garcii (7. WTA), z którymi nasza tenisistka mogła spotkać się odpowiednio na etapie półfinału i finału. To jednak nie koniec. Szybko z turniejem pożegnała się też Weronika Kudiermietowa (16. WTA), na którą Polka mogła trafić już w 1/8 finału. 

To wszystko sprawia, że Świątek jest coraz większą faworytką do końcowego triumfu. Na jej korzyść przemawia również fakt, że na pierwszą rywalkę z TOP 10 może trafić dopiero na etapie ćwierćfinału. Mowa tutaj o Coco Gauff (6. WTA), z którą wygrała siedem z ośmiu dotychczasowych spotkań. Groźna może też być Petra Kvitova (11. WTA). Na drodze obu pań do konfrontacji z liderką rankingu WTA może stanąć jednak Magda Linette (24. WTA). Polka także może spotkać się ze Świątek na etapie ćwierćfinału. 

Wcześniej, bo już w 1/8 finału obrończyni tytułu może zmierzyć się z nieprzewidywalną Jeleną Ostapenko (21. WTA), ale Łotyszka nie ma najlepszych wspomnień z US Open. Jej najlepszym wynikiem była III runda. 

Z teoretycznie najgroźniejszymi przeciwniczkami Świątek przyjdzie rywalizować już na etapie półfinału. Mowa m.in. o Jelenie Rybakinie (4. WTA) czy Beatriz Haddad Mai (19. WTA). 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Drabinka Igi Świątek w US Open:

  • II runda: Daria Saville
  • III runda: Lauren Davis - Kaja Juvan
  • 1/8 finału: Jelena Ostapenko/Bernarda Pera/Wang Xiyu
  • ćwierćfinał: Coco Gauff/Petra Kvitova/Caroline Wozniacki/Magda Linette/Jennifer Brady/Danielle Collins/Mirra Andrejewa
  • półfinał: Jelena Rybakina/Karolina Muchova/Magdalena Fręch/Belinda Bencić/Beatriz Haddad Maia/Wiktoria Azarenka

Mecz II rundy pomiędzy Świątek i Darią Saville odbędzie się w środę 30 sierpnia. Godzina pojedynku nie jest jeszcze znana. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.