Szarapowa zapozowała przed US Open. Zmieniła się nie do poznania. "Nadal najpiękniejsza"

Maria Szarapowa po zakończeniu tenisowej kariery nadal chętnie pokazuje się na trybunach przy okazji najważniejszych turniejów. Teraz Rosjanka, która mocno się zmieniła od czasu zakończenia kariery, zawitała do Nowego Jorku, gdzie rusza US Open. "Najpiękniejsza tenisistka wszech czasów" - czytamy w komentarzach pod zdjęciem opublikowanym przez Szarapową.

Maria Szarapowa w styczniu 2020 roku zakończyła karierę tenisową po porażce w pierwszej rundzie z Donną Vekić 3:6, 4:6. Rosjanka w karierze wygrała 36 turniejów, z czego pięć wielkoszlemowych - Australian Open w 2008, Rolanda Garrosa w 2012 i 2014, Wimbledon w 2004 i US Open w 2006 roku. Szarapowa była także liderką światowego rankingu przez 21 tygodni. Skazą na jej dorobku jest afera dopingowa z 2016 roku, gdy została zdyskwalifikowana na dwa lata za stosowanie meldonium, czyli leku podnoszącego wydolność. Ostatecznie decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie kara została zmniejszona z 24 do 15 miesięcy. 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Szarapowa po zakończeniu kariery na pewno nie narzeka na brak zajęć. Gości na różnych tenisowych imprezach, czy współpracuje z wieloma znanymi markami. Teraz pojawiła się w Nowym Jorku przy okazji rozpoczynającego się w poniedziałek US Open. 

Fani zachwycili się zdjęciem Marii Szarapowej z kortów US Open

36-latka na platformie X (dawniej Twitter) opublikowała zdjęcie z trybun Arthur Ashe Stadium, czyli kortu centralnego nowojorskich zawodów. Szarapowa zapozowała w dopasowanej marynarce, spodniach, topie, szpilkach i wszystko to w kolorze czarnym. Do tego niektóre osoby, które pamiętają Szarapową z czasów gry w tenisa, mogą zauważyć, że nie ma już blond włosów. Rosjanka regularnie zmienia kolor, niejako odcinając się od etapu, gdy była czynną zawodniczką. 

"Nadal najpiękniejsza kobieta na planecie Ziemia", "najpiękniejsza tenisistka wszech czasów", "pierwsza tenisowa miłość", "brakuje cię na korcie" - to wybrane komentarze pod wpisem Szarapowej.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Szarapowa na Instagramie odpowiedziała także na pytanie, czy tęskni za rywalizacją w tenisie. Chociaż jej agent Max Eisenbud stwierdził, że chętnie by ją zobaczył na korcie, to sama zainteresowana stwierdziła, że nie brakuje jej tego.

Za to spragnieni tenisowych emocji kibice od 28 sierpnia do 10 września będą mogli oglądać tegoroczny US Open. Już w poniedziałek pierwszy mecz rozegra Iga Świątek. Dzień później do rywalizacji przystąpi Hubert Hurkacz. 

Więcej o: