W czwartek organizatorzy US Open rozlosowali drabinki turniejowe kobiet i mężczyzn. Wiadomo, że Iga Świątek (1. WTA), jako obrończyni tytułu znalazła się w górnej części drabinki. Poza Świątek trafiły do niej również Magdalena Fręch (75. WTA) i Magda Linette (24. WTA). Z kolei w męskich rozgrywkach do górnej części drabinki trafił Hubert Hurkacz (17. ATP). Teraz wszyscy z reprezentantów Polski poznali dni, w których rozpoczną zmagania.
Kilka godzin po rozlosowaniu drabinek turniejowych organizatorzy przekazali również, kiedy można spodziewać się starć pierwszej rundy. Wiadomo, że górna część drabinki kobiet zagra spotkania w poniedziałek 28 sierpnia, a dolna we wtorek 29 sierpnia. Z kolei u panów postawiono na odwrotną kolejność - dolna część drabinki w poniedziałek, a górna we wtorek.
Oznacza to, że Iga Świątek zagra z Rebeccą Peterson (92. WTA) w poniedziałek 28 sierpnia. Obrończyni tytułu prawdopodobnie pojawi się na korcie centralnym, czyli Arthur Ashe Stadium. Tego samego dnia Magdalena Fręch zagra z Emmą Navarro (57. WTA), a Magda Linette z Aliaksandrą Sasnowicz (68. WTA).
Na mecz Huberta Hurkacza trzeba będzie poczekać do wtorku. Rywalem Polaka w pierwszej rundzie będzie Szwajcar Marc-Andrea Huesler (87. ATP). Obaj panowie jeszcze nigdy nie grali przeciwko sobie.
Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Dni rozgrywania spotkań zostały ujawnione, ale organizatorzy wciąż nie podali dokładnych godzin ich rozgrywania. Pierwsze sesje zaplanowano na godzinę 17:00 czasu polskiego, a wieczorne zmagania na godzinę 1:00 czasu polskiego.