Na nic apele Igi Świątek ws. US Open. Jak grochem o ścianę. "To niemożliwe"

Mimo apeli najlepszych tenisistów i tenisistek na świecie organizatorzy US Open nie zmienią godziny rozpoczęcia sesji wieczornej w tegorocznym turnieju. - To niemożliwe - przyznał jego dyrektor - Stacey Allaster.

- Naprawdę nie ma żadnej przyjemności z gry o 1 w nocy - mówiła niedawno Iga Świątek. - To była farsa  - komentował w styczniu Andy Murray, który był bardzo niezadowolony z tego, jak potoczył się jego mecz z Thanasim Kokkinakisem na tegorocznym Australian Open.

Zobacz wideo

Brytyjczyk kończył spotkanie po 4 rano. Dziennikarze i eksperci od razu przypomnieli to, co działo się na zeszłorocznym US Open, kiedy Carlos Alcaraz grał pięciosetowy mecz z Jannikiem Sinnerem do 2:50.

Tenisiści i tenisistki apelowali, by na tegorocznym US Open zmienić godzinę rozpoczęcia wieczornej sesji. Zawodnicy i zawodniczki nie chcieli kończyć meczów w środku nocy, co zaburzało ich rytm przygotowań do kolejnych spotkań.

Mimo apeli największych gwiazd - w tym Świątek - wszystko wskazuje na to, że US Open swojego podejścia nie zmieni. W rozmowie ze Sky Sport opowiedział o tym dyrektor turnieju - Stacey Allaster. Z jego słów jasno wynika, że sesja wieczorna wciąż będzie rozpoczynała się o 19:00.

US Open nie zareagowało na apele Świątek

- Późne spotkania były przedmiotem gorącej dyskusji po zeszłorocznym turnieju. Chcieliśmy, by sesja wieczorna rozpoczynała się o 18:00, ale to okazało się niemożliwe. Prawda jest taka, że nowojorczycy mają problem z dotarciem na korty nawet na 19:00 - powiedział Allaster.

- Rozmawialiśmy o tym, by w sesji wieczornej odbywało się po jednym spotkaniu na korcie, a nie jak do tej pory po dwa. Doszliśmy jednak do wniosku, że to byłoby nie w porządku wobec naszych kibiców. Niestety jesteśmy uzależnieni od czasu poszczególnych spotkań - dodał.

- Na razie pozostajemy przy dwóch meczach w sesji wieczornej, która rozpocznie się o 19:00. Ale będziemy to dalej oceniać. Prawda jest jednak taka, że nie ma nic lepszego niż wieczorne spotkania na korcie Arthura Ashe'a - zakończył Allaster.

Tegoroczne US Open rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa do 10 września. Świątek będzie tam broniła tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.