Iga Świątek zmiotła rywalke z kortu, a w mediach szał. "Nawet się nie spociła"

Iga Świątek kapitalnie rozpoczęła rywalizację w Cincinnati. Polka nie dała żadnych szans Danielle Collins i zachwyciła światowe media. "Nawet się nie spociła", "Postanowiła zmienić tempo" - czytamy. Jedna z gazet zwróciła uwagę na niebywałą statystykę, w której liderka rankingu ustępuje tylko Serenie Williams!

Niespełna godziny potrzebowała Iga Świątek, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy na turnieju w Cincinnati. W środę najlepsza rakieta świata pokonała 6:1, 6:0 Danielle Collins (34. WTA) i w czwartek zawalczy o awans do ćwierćfinału z Qinwen Zheng (24. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Iga Świątek "przypomniała, dlaczego zdecydowanie dominuje". Media pieją z zachwytu 

Pod wrażeniem występu Świątek z Collins byli najwięksi tenisowi eksperci, ale również światowe media. Portal puntodebreak.com podkreślił, że choć występ Polki w Montrealu nie był zadowalający, to w Stanach wrzuciła już piąty bieg. " Na WTA Cincinnati 2023 postanowiła zmienić tempo i przypomnieć nam, dlaczego to ona zdecydowanie dominuje w tourze" - czytamy. 

ESPN również podkreśliło tempo, z jakim w środę grała Polka. Szczególnie w drugiej partii. "W pierwszym secie straciła jednego gema. W drugim ledwo się spociła, kończąc spotkanie w wielkim stylu" - napisano.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Dla Świątek i Collins środowe starcie było drugim meczem między sobą w ostatnich dniach. Obie panie spotkały się także w Montrealu, gdzie również górą była liderka światowych list. "Iga Świątek pokonała Danielle Collins po raz drugi w ciągu dwóch tygodni i tym razem okazała się znacznie bardziej zabójcza" - zauważył portal tennis-infinity.com.

Iga Świątek "zmiotła" Danielle Collins i jest niczym Serena Williams. O ćwierćfinał zagra z Qinwen Zheng

Pod wrażeniem gry Polki byli również Hiszpanie. "Polka zmiotła Amerykankę Collins" - czytamy w dzienniku "AS". Dziennikarze tej gazety zwrócili również uwagę na niebywałą statystykę Polki. W turniejach rangi WTA 1000 (tak jak m.in. zmagania w Montrealu i Cincinnati - przyp. red) Świątek ma aż 77,6 procent zwycięstw we wszystkich meczach. Więcej ma tylko wielka Serena Williams.

Świątek o ćwierćfinał w Cincinnati powalczy w czwartek 17 sierpnia. Zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng. Poczatek meczu po 19:00 czasu polskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.