Polska trenerka w sztabie ukraińskiej tenisistki. Oficjalnie

Marta Kostiuk ma nową trenerkę. Wybór Ukrainki padł na Sandrę Zaniewską. Obie rozpoczęły już współpracę i Ukrainka przygotowuje się pod jej okiem do turnieju w Montrealu. Polka nie jest anonimowa i w przeszłości pracowała już ze znanymi tenisistkami.

Marta Kostiuk (32. WTA) jest jedną z najbardziej utalentowanych ukraińskich tenisistek. Jej największym sukcesem jest awans do czwartej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w 2021. Wówczas przegrała z Igą Świątek (1. WTA), która finalnie sięgnęła później po tytuł. W bieżącym roku tenisistka wygrała zawody WTA 250 w Austin. 

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

Sandra Zaniewska będzie trenerką Marty Kostiuk. Ukraińcy potwierdzają 

Kostiuk zależy na ciągłym rozwoju i w tym celu nawiązała współpracę z nową trenerką. Jak przekazał portal Ukrainian Tennis, wybór zawodniczki padł na Sandrę Zaniewską. Teraz Polka pomaga jej w przygotowaniach do turnieju WTA 1000 w Montrealu. W pierwszej rundzie zmierzy się z Qinwen Zheng (24. WTA). Spotkanie odbędzie się we wtorek w godzinach wieczornych polskiego czasu. 

Sandra Zaniewska jest byłą tenisistką. W 2009 roku awansowała do finału juniorskiego Australian Open w deblu. Na koncie ma również siedem wygranych singlowych turniejów rangi ITF. Po zakończeniu kariery zajęła się trenerką. Najpierw współpracowała z Petrą Martić (35. WTA), a następnie z Alize Cornet (60. WTA). Była także związana z akademią Patricka Mouratoglou. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na turnieju w Kanadzie zobaczymy także Igę Świątek (1. WTA) i Magdalenę Fręch (79. WTA). Liderka rankingu WTA w drugiej rundzie zmierzy się z Karoliną Pliskovą (23. WTA). Fręch z kolei jako "szczęśliwa przegrana" zajęła miejsce Pauli Badosy (45. WTA) i zagra z Beatriz Haddad Maią (12. WTA). W turnieju udział brała także Magda Linette (25. WTA), ale odpadła już w pierwszej rundzie po porażce z Wiktorią Azarenką (19. WTA).

Więcej o:
Copyright © Agora SA