Cały świat stanął murem za Igą Świątek. Bezlitosne reakcje. "Odetchnij"

"Jest to bez wątpienia jedna z najdziwniejszych wypowiedzi związanych ze sportem, jakie czytałem w ciągu moich 30 lat na tym świecie" - czytamy w zagranicznych mediach na temat szokującej opinii Jimmy'ego Ariasa o Idze Świątek. Dziennikarze nie zostawili na nim suchej nitki.

Iga Świątek jest liderką rankingu WTA i jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Może się również pochwalić licznym gronem fanów. Są jednak tacy, którzy krytykują Polkę. Jednym z nich jest były tenisista Jimmy Arias, który wygłosił szokującą opinię na jej temat w podcaście Tennis Channel Inside-In. - Nie sądzę, żeby była świetna w kobiecym tenisie, ponieważ nosi czapkę tak nisko, że podczas meczu nie można nawet zobaczyć jej twarzy ani oczu. Przez to nie tworzy się z nią więzi tak bardzo, jak to możliwe. Chcę zobaczyć jej osobowość - stwierdził. 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Wypowiedź Ariasa obiegła media na świecie

Słowa byłego zawodnika wywołały wielkie poruszenie i szybko skwitował je Nick Kyrgios. "Kolejna okropna opinia" - napisał na Twitterze. Słowa Ariasa bardzo skrytykowały również zagraniczne media. "Jest to bez wątpienia jedna z najdziwniejszych wypowiedzi związanych ze sportem, jakie czytałem w ciągu moich 30 lat na tym świecie. Niektórymi opiniami nie warto się dzielić, a ta z pewnością należy do tej kategorii. Jimmy odetchnij" - napisał Mark Harris z Outkick.com.

Na słowa Ariasa uwagę zwrócił również Blick.ch. Dziennikarze skupili się na wymienieniu zasług Igi Świątek, aby wyprowadzić z błędu Amerykanina. "Arias w ataku na Świątek całkowicie zignorował fakt, że młoda warszawianka zmieniła się w ostatnich latach nie tylko pod względem sportowym, ale także osobowościowym. Świątek zajmuje jasne stanowisko w sprawie kobiecego tenisa. Wykorzystuje swoją pozycję światowego lidera, aby stanąć w obronie ważnych dla niej kwestii" - czytamy. Podkreślono również, że Polka przekazuje pieniądze na promowanie zdrowia psychicznego oraz wspiera Ukrainę. 

Niemiecki Eurosport z kolei nazwał atak na Świątek "dziwacznym". Wiele uwagi słowom Ariasa poświęcili również dziennikarze LastWordOnSports.com, którzy wymienili cztery powody, przez które Polka jest jedną z najlepszych na świecie. "Jakość i styl gry, zachowanie na korcie i inspiracja. Jej poziom jest znacznie lepszym sposobem oceny wpływu na kobiecy tenis niż to, jak nisko nosi czapkę" - napisali. I nazwali Świątek wzorem do naśladowania. O opinii Ariasa wspomniał również rosyjski portal championat.com. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

Ostatnio Iga Świątek wygrała turniej Warsaw Open. Teraz przygotowuje się do kolejnych zawodów. Już 7 sierpnia weźmie udział w turnieju WTA 1000 w Montrealu. Będą to przygotowania do wielkoszlemowego US Open, który rozpocznie się pod koniec sierpnia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.