Skandal obyczajowy w tenisie. Mistrzyni Wimbledonu wyszła za mąż i szambo wybiło

Kilka dni temu Petra Kvitova wyszła za mąż. Jej wybrankiem został dotychczasowy trener, który jednak był już wcześniej żonaty. Kibice nie przepuścili okazji, aby skrytykować za to Czeszkę. "Czego jej gratulujecie? Że odciągnęła tatę od rodziny? Prawdziwy triumf, Petro" - napisał jeden z fanów.

Petra Kvitova (8. WTA) znajduje się w ostatnich miesiącach w bardzo dobrej formie. Najpierw wygrała turniej w Miami, a później dołożyła również zwycięstwo w zawodach w Berlinie. Nieco gorzej spisała się podczas Wimbledonu, w którym przegrała w IV rundzie z Ons Jabeur (5.) 0:6, 3:6. Od tamtej pory nie pojawiła się na korcie, ale miała do tego powód.

Zobacz wideo Najman: Wszyscy atakują cesarza polskich freak fightów

Kibice krytykują Petrę Kvitovą. Zarzucają jej rozbicie rodziny. "Czego jej gratulujecie?"

Kilka dni temu poinformowaliśmy o tym, że dwukrotna triumfatorka Wimbledonu (2011,2014) wykorzystała przerwę od udziału w turniejach i wzięła ślub. Wyszła za trenera Jiriego Vaneka, z którym pracuje od 2016 roku, a oficjalnie spotyka się od sierpnia 2021 roku.

Pomimo ogromnego szczęścia i wsparcia dużej części kibiców spadła na nią również krytyka, a to wszystko ze względu na to, że jej partner był już wcześniej żonaty. Mężczyzna był związany z Marketą, z którą doczekał się dwójki dzieci. 

Kvitova zamieściła na Instagramie post, pod którym znalazły się nieprzychylne komentarze kibiców. "Nie dajcie się tylko ponieść pięknu. Mam nadzieję, że jego była żona i dzieci mają się dobrze", "Czego jej gratulujecie? Że odciągnęła tatę od rodziny? Prawdziwy triumf, Petro" - można przeczytać.

 

Na ślub Kvitovej zareagowała również liderka światowego rankingu Iga Świątek, która napisała krótką wiadomość pod jej zdjęciem. Na ten moment nie wiadomo, czy decyzja o ślubie jest podjęta z jakiegoś konkretnego powodu, natomiast fani w komentarzach snują domysły, że Czeszka może być w ciąży. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Nie do końca jest jasne, kiedy Kvitova powróci na kort, ale najprawdopodobniej zobaczymy ją w ostatnim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym US Open, który odbędzie się w dniach 28 sierpnia-10 września.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.