Podły atak na Szarapową. Jej były trener stanął w obronie Rosjanki

- Maria Szarapowa była świetną zawodniczką. Agenci zawierają umowy, a większość z nich ma ograniczoną wiedzę na temat oceny talentów - powiedział były trener Marii Szarapowej, odpowiadając na kontrowersyjne słowa byłego agenta tenisistki. Nazwał ją "najgorszą zawodniczką, która kiedykolwiek wygrała Wielkiego Szlema".

Maria Szarapowa od trzech lat przebywa na tenisowej emeryturze i poświęca się rodzinie. W zeszłym roku urodziła pierwsze dziecko, syna Teodora. O pięciokrotnej triumfatorce imprez wielkoszlemowych ostatnio niezbyt pochlebnie wyraził się jej były agent.

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Były trener Szarapowej odpowiedział na kontrowersyjne słowa agenta tenisistki. "Ma ograniczoną wiedzę"

Max Eisenbud pracował z zawodniczką przez większość czasu jej kariery. Zdradził, że w tym czasie Szarapova bardziej skupiała się na biznesie, nazywając ją "prawdopodobnie najgorszą zawodniczką, która kiedykolwiek wygrała Wielkiego Szlema". - Cały czas powtarzam ludziom, że jest prawdopodobnie najgorszą zawodniczką, która kiedykolwiek wygrała Wielkiego Szlema. Nie potrafi podawać, nie ma czucia piłki, wszystko robi po swojemu - powiedział były agent Szarapowej.

Te słowa dotarły do Richarda McKee'ego, byłego szkoleniowca rosyjskiej tenisistki, który przedstawił całkowicie inny punkt widzenia. - Maria Szarapowa była świetną zawodniczką. Agenci zawierają umowy, a większość z nich ma ograniczoną wiedzę na temat oceny talentów. Kiedy mówimy o umiejętnościach sportowych, często mamy na myśli bieganie i skakanie - powiedział trener. - Maria ma niesamowite oko, jest prawdziwą atletką od stóp do głów. Wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych, była pierwszą rakietą świata. Myślę, że nie można wątpić w jej umiejętności sportowe - podkreślił.

Maria Szarapowa już jako 17-latka wygrała dorosły Wimbledon, stając się wielką gwiazdą tenisa. W całej swojej karierze wygrała aż 36 turniejów WTA, w tym pięć wielkoszlemowych. W 2004 roku wygrała także WTA Finals, a kilka miesięcy później po raz pierwszy w karierze została światową jedynką. 

Więcej o: