Kolejny mecz Radwańskiej na Wimbledonie. Nie tak to miało wyglądać

Agnieszka Radwańska w parze z Na Li przegrały drugi mecz na Wimbledonie legend. Tym razem lepsze okazały się Daniela Hantuchova i Laura Robson, które zwyciężyły 6:3, 6:2. Przez to Polka i Chinka straciły szanse na awans do kolejnej fazy.

Agnieszka Radwańska po raz drugi występuje w Wimbledonie legend. W tym roku gra w parze z Chinką Na Li, mistrzynią Roland Garros 2011 i Australian Open 2014. Rywalizację zaczęły od porażki z parą Vania King/Jarosława Szwiedowa 1:6, 6:3, 4-10, w drugim meczu zmierzyły się ze Słowaczką Danielą Hantuchovą oraz Brytyjką Laurą Robson.

Zobacz wideo

Agnieszka Radwańska i Na Li przegrały drugi mecz w Wimbledonie legend. Nie zagrają dalej

Na początku pierwszego seta Polka i Chinka postawiły się przeciwniczkom, ale w czwartym gemie zostały przełamane, a niedługo przegrywały już nawet 1:4. Po przełamaniu powrotnym zniwelowały stratę do jednego gema, tyle że później ponownie straciły podanie i ostatecznie przegrały 3:6.

Na początku drugiej partii ich sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż zostały przełamane. Powtórzyło się to w piątym, bardzo zaciętym gemie, przez co Hantuchova i Robson znów prowadziły 4:1. Następnie walczyły o jeszcze jeden break point, ale Radwańska i Li zdołały się obronić. Ostatecznie przegrały 2:6.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ta porażka oznacza, że polsko-chiński duet nie awansuje do kolejnej fazy turnieju. Przed nim jeszcze jedno spotkanie grupy A, w nim zagrają z Dunką Caroline Wozniacki oraz Carą Black z Zimbabwe.

Więcej o: