Hurkacz zaliczył niepowodzenie. Na pocieszenie zostaje mu gigantyczna wypłata. Rekord

Hubert Hurkacz postawił się Novakovi Djokoviciowi, ale ostatecznie przegrał z nim 6:7, 6:7, 7:5, 6:4 w IV rundzie Wimbledonu. Mimo to ma powody do zadowolenia, gdyż otrzyma pokaźną nagrodę pieniężną, rekordową w tym sezonie.

Hubert Hurkacz (18. ATP) bardzo dobrze spisywał się na Wimbledonie. W pierwszych trzech meczach nie stracił ani jednego seta, ani razu nie został też przełamany. W IV rundzie czekało na niego duże wyzwanie, jakim był mecz z Novakiem Djokoviciem (2. ATP).

Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem na Wimbledonie. Na pocieszenie dostanie wielką wypłatę

Pierwszy set był wyrównany, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim Polak prowadził już 6-3, lecz nie wykorzystał świetnej okazji do zdobycia decydującego punktu i przegrał 6-8. Podobnie wyglądał drugi set, w którym również przegrał 6-8 w tie-breaku. Potem zdołał wygrać partię 7:5, ale w następnej, decydującej, jedyny raz w tym spotkaniu oraz całym turnieju został przełamany i przegrał 4:6, a cały mecz 1:3.

Na pocieszenie Polakowi pozostaje okazała wypłata. Odpadnięcie w IV rundzie Wimbledonu oznacza, że Hurkacz otrzyma nagrodę w wysokości 207 tysięcy funtów, czyli około 1,075 miliona złotych. To jego rekordowy zarobek w tym sezonie, nieznacznie mniejszą kwotę, bo około milion złotych, zarobił za występ w IV rundzie Australian Open.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tym samym Hurkacz znacznie powiększy dotychczasowy łączny zarobek na kortach. Z danych opublikowanych przez ATP tuż przed rozpoczęciem Wimbledonu wynika, że z nagród turniejowych zarobił 10,066 mln dolarów, czyli około 40,743 mln zł.

Novak Djoković pokonał Huberta Hurkacza. Zagra o jeszcze większe pieniądze

Serb w kolejnej rundzie Wimbledonu zmierzy się z Rosjaninem Andriejem Rublowem (7. ATP) i będzie faworytem. Obaj zawodnicy za awans do ćwierćfinału mają zapewnioną nagrodę pieniężną w wysokości 340 tys. funtów. Za występ w półfinale organizatorzy wypłacą 600 tys. funtów, za finał 1,17 mln funtów, a za zwycięstwo w turnieju 2,35 mln funtów.