Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek. Dostała prestiżową nagrodę. Nagrała specjalne wideo

Iga Świątek wreszcie odebrała statuetkę przyznaną przez Międzynarodową Federację Tenisową. Polka została wybrana najlepszą tenisistką świata w minionym sezonie, ale nie mogła uczestniczyć w rozdaniu nagród. Za wyróżnienie podziękowała w specjalnym wideo.

W sobotę 8 lipca w Londynie odbyła się specjalna gala Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), na której wręczano przyznane wcześniej nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek sezonu 2022. Oczywiście wśród kobiet najlepsza była Iga Świątek i to ona została wyróżniona. Na wydarzeniu nie mogła pojawić się jednak przez trwające zmagania na Wimbledonie. 

Zobacz wideo Poszło na ostro. Bartman zbeształ kibiców. "Użyjcie mózgu"

Iga Świątek najlepsza na świecie. "Inspiruje mnie to, by pracować jeszcze ciężej"

Z powodu nieobecności na gali ITF Iga Świątek otrzymała statuetkę wcześniej niż w sobotni wieczór. Miała więc czas, by przygotować przemówienie i nagrać je w formie wideo. Zobaczyli je zaproszeni goście, ale również kibice w mediach społecznościowych Międzynarodowej Federacji Tenisowej. 

- Część wszystkim, Iga z tej strony. Chciałabym podziękować za tę piękną nagrodę. Jestem bardzo szczęśliwa, że to, co robię na korcie i poza nim zostało docenione. To inspiruje mnie, by pracować jeszcze ciężej. Przepraszam, że nie mogę być z Wami dziś wieczorem, ale oczywiście przygotowuję się do turnieju. Mam nadzieję, że dobrze się bawicie i cieszycie się z wieczoru, bo ja ciesze się z tej nagrody. Dziękuje za wsparcie - powiedziała liderka światowego rankingu. 

 

W sezonie 2022 Polka wygrała dwa Wielkie Szlemy: Rolanda Garrosa i US Open, a także triumfowała w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie i San Diego. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Poza nagrodą dla Igi Świątek wręczono także statuetki w innych kategoriach. Najlepszym singlistą wśród mężczyzn uznano Rafaela Nadala, który z powodów zdrowotnych także nie przybył na galę. Najlepsze w deblu były z kolei Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova, a wśród panów Rajeev Ram i Joe Salisbury. Wyróżniono także jumiorów Gillesa Arnauda Bailly'ego i Lucie Havlickova, oraz grających na wózkach inwalidzkich Diede de Groota, Shingo Kuniedę i Nielsa Vinkowa. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.