Iga Świątek zarobiła fortunę na Wimbledonie. Siedmiocyfrowa kwota. Rekord

Iga Świątek pokonała Petrę Martić 6:2, 7:5 i awansowała do czwartej rundy Wimbledonu. Za udział w tym etapie turnieju Polka zarobi siedmiocyfrową kwotę w przeliczeniu na złotówki. Wszystko spowodowane jest tym, że w tym roku pula nagród jest rekordowo wysoka.

Iga Świątek świetnie spisuje się podczas trwającego Wimbledonu. Polka w pierwszej rundzie pokonała 6:1, 6:3 Lin Zhu (34. WTA), a następnie w równie pewnym stylu ograła Sarę Sorribes Tormo (84. WTA) 6:2, 6:0. Dzięki temu awansowała do trzeciej rundy. 

Zobacz wideo Była numer 1 uważa, że Iga Świątek może przenieść wszystko z mączki na trawę. Trener Igi: Zgadzam się, jak najbardziej

Tyle Iga Świątek zarobi za awans do czwartej rundy 

W niej zmierzyła się z Petrą Martić (29. WTA). Chorwatka nieźle rozpoczęła ten mecz i szybko przełamała Polkę, doprowadzając do wyrównania 2:2. Był to jednak ostatni wygrany przez nią gem w tym secie. W drugiej partii mecz nieco bardziej się wyrównał. Liderka rankingu WTA dopięła jednak swego i wygrała .7:5 Tym samym awansowała do czwartej rundy. Dzięki temu zarobiła już niezłą sumę pieniędzy. Za udział na tym etapie otrzyma 207 tysięcy funtów, co w przeliczeniu daje ponad milion złotych. 

W tegorocznej edycji Świątek stanie przed szansą na zgarnięcie rekordowo wysokiej sumy, ponieważ tegoroczna pula nagród jest największa w historii Wimbledonu i wynosi aż 44 miliony funtów. Jeśli Polka awansuje do ćwierćfinału, to otrzyma 340 tysięcy funtów (ponad 1,7 miliona złotych). Zwycięzcy turniejów zarówno ATP jak i WTA zgarną po 2,35 miliona funtów, czyli aż ponad 12 milionów złotych. 

Kolejne możliwe nagrody Świątek podczas Wimbledonu

  • Czwarta runda - 207 tysięcy funtów
  • Ćwierćfinał - 340 tysięcy funtów
  • Półfinał - 600 tysięcy funtów
  • Finał - 1,17 miliona funtów
  • Zwycięzca - 2,35 miliona funtów

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W czwartej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Belindą Bencić (14. WTA). Szwajcarka poprzednio pokonała Magdę Linette (24. WTA) 6:3, 6:1. Starcie ze Świątek odbędzie się w niedzielę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.