Polka odpadła z Wimbledonu. Bolesna lekcja

Alicja Rosolska w parze Ukrainką Nadią Kiczenok nie będą mile wspominać tegorocznego Wimbledonu. Odpadły już w I rundzie w deblu, przegrywając z parą: Storm Hunter/Elise Mertens 0:6, 2:6.

Alicja Rosolska/Nadia Kiczenok grają ze sobą dopiero od niecałego miesiąca. Polka z Ukrainką odpadły w pierwszych spotkaniach w turniejach w Nottingham, Birmingham i w 1/8 finału Rolanda Garrosa.

Klęska Alicji Rosolskiej w deblu na Wimbledonie

Teraz parę Alicja Rosolska/Nadia Kiczenok już w I rundzie turnieju na kortach trawiastych na Wimbledonie czekało trudne zadanie. Zmierzyły się bowiem z rozstawionym z "3" duetem: Storm Hunter/Elise Mertens (Australia, Belgia), które kilka tygodni temu wygrały turniej w Rzymie. W pierwszym secie Polka z Ukrainką nie miały zupełnie nic do powiedzenia. Przegrały seta w zaledwie 19 minut i nie zdobyły choćby gema. W sumie w sześciu gemach zdobyły zaledwie sześć punktów, a rywalki aż 24.

Hunter/Mertens kontynuowały świetną serię w drugim secie. W sumie od początku meczu wygrały aż dziewięć gemów z rzędu. Dopiero w dziesiątym gemie Polka z Ukrainką wygrały swoje podanie na przewagi. Chwilę później miały nawet sześć szans na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystały. Faworytki znów za to przełamały rywalki i wygrały seta 6:2. Mecz trwał tylko godzinę.

Alicja Rosolska, która już po raz 16. grała w deblu na Wimbledonie nie powtórzy zatem sukcesu z 2018 roku. Wtedy Polka w parze z Amerykanką Abigail Spears awansowały do półfinału Wimbledonu. W nim przegrały z późniejszymi triumfatorki imprezy, Czeszkami: Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 5:7, 4:6.

Rosolska w swojej karierze zdobyła dziewięć deblowych tytułów w WTA Tour. Ostatni raz wygrała jednak cztery lata temu - Charleston.

Hunter/Mertens w drugiej rundzie Wimbledonu zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu: Alexa Guarachi/Erin Routliffe (Chile, Nowa Zelandia) - Irina Begu/Anhelina Kalinina (Rumunia, Ukraina).